V Litomyšli začala obnova nábřeží řeky Loučné

Hlavní stránka / Regiony / V Litomyšli začala obnova nábřeží řeky Loučné

19.2.2016

V Litomyšli začala obnova nábřeží řeky Loučné Od začátku února probíhají stavební práce na obnově nábřeží řeky Loučné v Litomyšli. Úpravy plánované do konce listopadu přinesou obyvatelům novou podobu městského parkového prostoru, který bude atraktivní pro všechny generace uživatelů. Objednatelem je Město Litomyšl s finanční podporou Nadace Proměny. Práce provádí sdružení firem pod vedením EUROVIA CS.

Stavba s názvem Obnova Nábřeží řeky Loučné, ulice Vodní valy, park u Smetanova domu Litomyšl se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra města. Území stavby obsahuje čtyři částí s různým charakterem (ulice Vodní valy, nábřeží, řeka Loučná a park u Smetanova domu). Tyto části představují městské prostory, jejichž funkční a estetické sjednocení projekt rekonstrukce naplňuje.
 
Stavební práce se musí vyrovnat hned s několika omezeními, mezi které patří zákaz činnosti na březích a v korytě řeky Loučné od 1. dubna do 31. července nebo kácení vegetace do 31. března 2016. „Jsme si plně vědomi toho, že práce stavební práce uvnitř města mohou způsobovat dílčí komplikace. Uděláme ale všechno pro to, abychom je co nejvíce zmírnili. Věřím, že odměnou obyvatelům Litomyšle bude nový volnočasový prostor,“ sdělil Michal Šumpík, ředitel závodu Čechy východ EUROVIA CS.
 
Obsáhlá rekonstrukce přináší četná bezbariérová řešení. Na nábřeží vznikne bezbariérový přístup z obou hlavních směrů (od Smetanova domu a z ulice Vodní valy) včetně paluby před kavárnou Bobo café, a to po rampě s podélným sklonem čtyři procenta.  Stavební úpravy komunikace ulice Vodní Valy, které jsou součástí II. etapy, jsou navrženy pro režim obytné zóny. Na začátku a konci obytné zóny se zřídí signální a varovný pás. Přirozenou vodící linii bude tvořit levostranné lemování obytné zóny pomocí hraniční zídky a v místech přerušení, na vzdálenost delší než 8,0 m, se nahradí umělou vodící linií. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Свадебные салоны киев http://www.salon-svadebny.com.ua/
maxformer.com

узнать больше avtomaticheskij-poliv.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018