Ve Valticích vzniká Národní centrum divadla a tance

Hlavní stránka / Regiony / Ve Valticích vzniká Národní centrum divadla a tance

11.5.2014

Ve Valticích vzniká Národní centrum divadla a tance VALTICE - Stavební společnost PSJ zahájila na Státním zámku ve Valticích stavební práce na vzniku Národního centra divadla a tance. Pátek 9. května, kdy ve Valticích vypukl 47. ročník populárních vinných trhů, byl ideální kulisou ke slavnostnímu zahájení tohoto významného projektu, jenž zahrnuje obnovu tří památkově chráněných objektů - zámeckého barokního divadla, jízdárny a také domku zahradníka.

Tradičního poklepání na základní kámen se zúčastnila celá řada významných hostů, mezi kterými nechyběla ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková a též Ivo Štric, ředitel Divize ČR akciové společnosti PSJ.

Výběrové řízení Národního památkového ústavu na generálního dodavatele Národního centra divadla a tance bylo ukončeno v dubnu letošního roku a následně došlo k podpisu s vítězným uchazečem – akciovou společností PSJ. Zakázku, která je podpořená evropskými dotacemi, získala s nabídkovou cenou 107,2 milionů korun bez DPH. Uskutečnění projektu zajistí záchranu tří významných a chátrajících částí NKP SZ Valtice – zámeckého divadla, zámecké jízdárny a domku zahradníka, které jsou zapsány v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako integrální součást Lednicko-valtického areálu. Stavební dokončení záměru je naplánováno na duben 2015.
 
V původní historické budově divadla se zrekonstruuje divadelní sál pro 240 osob, včetně obnoveného technologického zázemí pro účinkující. Funkci velkého sálu s kapacitou až 600 osob zaujme jízdárna, na kterou bude navazovat e-badatelna v zahradním domku. Tyto historické budovy, které nejsou vzhledem k jejich stavu v současné době plnohodnotně využívány, poskytnou zázemí pro divadelní a taneční představeni a zázemí pro studium. V obnovených prostorách se budou pravidelně organizovat tvůrčí setkání, workshopy a umělecká vystoupení ansámblů zaměřených divadlo a tanec.
 
Realizací Národního centra divadla a tance (NCDT) dojde k vybudování infrastruktury v podobě celostátně působícího centra poskytujícího moderní kulturní služby s vyšší přidanou hodnotou v oblasti soudobého divadla a tance. Projekt nabídne technologické zázemí pro přípravu a prezentaci soudobých divadelních a tanečních inscenací, či soudobě pojatých historických inscenací směrem k široké veřejnosti. NCDT rovněž umožní konzultační podporu a široké portfolio edukačních aktivit pro jednotlivce či soubory s unikátním studijně badatelským zázemím.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Valtice-slavnostni-zahajeni-vystavby-NCDT-1.jpg

Valtice-slavnostni-zahajeni-vystavby-NCDT-1.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.monaliza.kiev.ua

www.kls-agency.com.ua

www.cl24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018