Vlastník pozemků na Džbánu chce otevřít diskuzi o budoucí podobě této lokality

Hlavní stránka / Regiony / Vlastník pozemků na Džbánu chce otevřít diskuzi o budoucí podobě této lokality

12.9.2013

Vlastník pozemků na Džbánu chce otevřít diskuzi o budoucí podobě této lokality PRAHA - Stávající vlastník většiny pozemků v okolí vodní nádrže Džbán na Praze 6, společnost Molepo, chce otevřít diskuzi nad budoucí podobou oblíbené rekreační lokality Pražanů. Jeho cílem je provést revitalizaci celého území, která bude respektovat, případně rozšiřovat dosavadní odpočinkovou funkci okolí vodní nádrže. Molepo dále upozorňuje na fakt, že bez potřebných investic bude celý areál v blízké době v havarijním stavu a dojde k jeho uzavření. Městské části Praha 6 se ale plány vlastníka pozemků příliš nelíbí.

Návrh firmy počítá s tím, že jakékoli řešení musí plně respektovat dosavadní ráz lokality. Studie, která se má stát výchozím bodem pro diskuzi, počítá s vyváženým poměrem rekreační a obytné funkce. „Chceme zachovat občanskou vybavenost a přístup k vodě pro všechny občany. Proto jakákoliv zástavba respektuje dostatečně velkou vzdálenost od vodní plochy, zachovávání zeleně a volný pohyb obyvatel okolo Džbánu,“ říká Pavel Nerad, jednatel Molepa.
 
Na půdorysu stávajících zdevastovaných šaten společnost uvažuje o výstavbě několika nízkých bytových jednotek, zachovávajících stávající hmotu a podlahovou plochu šaten. Další koncepty jsou směřovány do prostor blízkých stávající zástavbě. Společnost Molepo získala pozemky v prosinci 2012 ve veřejné dražbě. Jde o lokality, které již nejsou součástí Chráněného území Divoká Šárka. „Již v minulosti navíc byly zástavbou prolomeny hranice přírodního parku Šárka – Lysolaje. Věřím, že se zástupci Městské části Praha 6 najdeme oboustranně zajímavé řešení, které Džbánu zajistí budoucnost,“ doplňuje Nerad.
 
Městská část Praha 6 se podle její starostky Marie Kousalíkové o změně vlastníka pozemků v lokalitě Džbán dozvěděla až poté, co je po společnosti Pražské kanalizace a vodní toky v likvidaci odkoupila soukromá společnost. Zástupci vlastníka spolu s architekty kontaktovali už radnici a představili v minulých dnech svůj záměr realizovat v této oblasti bytovou výstavbu. „Předvedli nám něco, co v Šárce opravdu být nemůže a to jsme jim na jednání sdělili. Zásadně s jejich záměrem nesouhlasíme, ten navíc není v souladu s územním plánem,“ upozornila starostka.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Dzban-1.jpg

Dzban-1.jpg

Dzban-2.jpg

Dzban-2.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

10 самых богатых людей

https://www.etalon.com.ua/

https://steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018