Výstavba projektu CPI City Center Olomouc míří do finále

Hlavní stránka / Regiony / Výstavba projektu CPI City Center Olomouc míří do finále

23.8.2013

Výstavba projektu CPI City Center Olomouc míří do finále OLOMOUC - Zatímco práce na dokončení olomouckého čtyřhvězdičkového hotelu Clarion finišují, kancelářská a obchodní část multifunkčního komplexu CPI City Center Olomouc investorské skupiny CPI je již otevřena. Slavnostním přestřižením pásky ji počátkem května do svého provozu uvedli zástupci Raiffeisenbank, která sem přesunula své olomoucké sídlo a stala se tak zároveň největším nájemcem administrativních prostor. Hotel otevře pro veřejnost 1. září 2013.

Výstavba administrativního a hotelového komplexu v Olomouci mezi ulicemi Kosmonautů, Masarykova a Jeremenkova začala v roce 2011. Původní objekt prošel demolicí a zůstal pouze skelet hotelové věže. Nový komplex CPI City Center následně zaplnil volné prostranství a nové kancelářské budovy a kongresové centrum propojil s rekonstruovaným hotelem Clarion. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s., stavební náklady dosáhly 520 milionů korun. Téměř pět tisíc metrů čtverečních obsadila Raiffeisenbank s celkem 380 pracovníky, která sem kromě kanceláří umístila také kartotéku a školicí centrum včetně tréninkové pobočky. CPI Group dodávala bance prostory na klíč, včetně vybavení interiérů.
 
Technické parametry kanceláří jsou na úrovni pražské třídy A
 
„CPI City Center má stejné technické parametry jako nové kancelářské budovy třídy A v Praze,“ zdůrazňuje Ondřej Vala, manažer projektu z CPI Group. „Museli jsme se však vypořádat s řadou technických požadavků banky, jako je zabezpečení budovy v souladu s jejími regulemi nebo posílení kapacit řady technologií jako například speciální rozvody chladicích médií v oblasti serveroven nebo instalace záložních zdrojů energií a veškerých systémů pro běžný provoz,“ upřesňuje. Zajímavostí je automatický systém tzv. aerosolového hašení v archivech (pomocí prachu), kterým banka ochrání nejen archiválie, ale hlavně lidské zdraví v případě zásahu.
 
Špičkové technologie a vysoká úspora provozu
 
CPI Group šla do mnoha náročných technologických řešení, která se projevují na komfortu, ale především provozních nákladech. Systém chlazení, vytápění, zvlhčování, ventilace a dalších technologií je integrován do inteligentního systému řízení budovy MAR. K chlazení je v budově využita technologie indukčních chladicích trámů: „Je to komfortní a šetrný způsob chlazení, zaručující velmi nízké provozní náklady a vyšší flexibilitu při změně dispozic. Tato technologie také přispěla k získání energetického štítku kategorie A, tzn. mimořádně úsporná,“ uvádí Ondřej Vala a dodává, že úspory nákladů na elektrickou energii a servisní činnost tak dosáhnou hodnoty kolem 15 až 20 procent oproti standardním fancoilům. „Úsporná je rovněž dvouplášťová fasáda z cembonitových desek v kombinaci s alukobondovými pásy. Budova má daleko lepší tepelně-technické parametry a současně zajímavý moderní design,“ doplňuje manažer. Budova je v souladu s požadavky na následné snižování spotřeby osazena také měřiči energií na všech uzlech. „Máme možnost všechny systémy pečlivě sledovat a regulovat. Věříme, že vysoká kvalita bude přidanou hodnotou i pro nájemce zbývajících prostor, a přestože si vyžádala vyšší investici, vrátí se nájemníkům v podobě nízkých provozních nákladů,“ dodává Ondřej Vala.
 
Více funkcí, více výhod
 
Komplex situovaný u vlakového nádraží v širším centru města nabízí kromě špičkových kanceláří také 680 metrů čtverečních obchodních ploch a čtyřhvězdičkový hotel s konferenčním centrem až pro 1 400 delegátů. K dispozici je 143 podzemních i povrchových parkovacích stání. Clarion Congress Hotel Olomouc otevře pro veřejnost 1. září tohoto roku a nabídne kapacitu 126 pokojů, fitness centrum, lobby bar a hotelovou restaurace Benada. Ta nabídne možnost stravování (i polední menu), a stejně jako fitness, konferenční prostory a pokoje bude k dispozici rovněž nájemníkům kancelářské části. „Je to model, který se nám osvědčil už v Ústí nad Labem nebo v Českých Budějovicích a nájemci ho kvitují s velkým nadšením. Vlastní parkování v centru města a bohaté zázemí služeb je nespornou konkurenční výhodou multifunkčních komplexů,“ uzavírá Ondřej Vala. Provozovatelem hotelu bude tradičně partner CPI Group, společnost CPI Hotels.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://pillsbank.net

onlyyou.od.ua

www.best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018