ERA Reality chce dobýt český trh originálními produkty

Hlavní stránka / Rozhovor / ERA Reality chce dobýt český trh originálními produkty

23.7.2013

ERA Reality chce dobýt český trh originálními produkty PRAHA - Během jara na český trh vstoupila další světová realitní síť ERA Reality. Svou konkurenci chce převálcovat zejména nabídkou produktů, které zde zatím chyběly. Do konce letošního roku plánuje otevřít 17 až 20 kanceláří, do sedmi let pak až 120. Na další plány této sítě jsme se zeptali výkonného ředitele Marka Sklenáře a marketingového ředitele Tomáše Kučery.

S jakými plány vstupuje síť ERA Reality na český trh?
 
Marek Sklenář: V tuto chvíli máme 12 kanceláří, do konce roku jich chceme mít zhruba 20 a výhledově, řádově do šesti až sedmi let, bychom chtěli mít kolem 120 kanceláří po celé České republice. Naším cílem je pokrýt všechny regiony, všechna bývalá okresní města. To jsou naše stručné plány, alespoň pokud jde o počet kanceláří.
 
Jaký je zájem o spolupráci s novou realitní sítí ze strany potenciálních partnerů?
 
Marek Sklenář: Zájem je značný, některé nabídky ke spolupráci jsme již museli odmítnout, protože daný zájemce o spolupráci nesplňoval přísné požadavky kladené na naše obchodní partnery, také jsme museli jednoznačně rozhodnout o přidělení licence v regionu, kde bylo o spolupráci s námi více zájemců.
 
Rozšiřujete se momentálně plánovaně do konkrétních regionů nebo je to spíše o tom, kde působí potenciální zájemce o spolupráci s vámi?
 
Tomáš Kučera: Samozřejmě, že máme určitou strategii, vybíráme si zajímavé regiony, nicméně nyní se dá říci, že se rozšiřujeme plošně. V tomto směru se zatím nijak neomezujeme. Do budoucna ale budeme trh obsazovat podle předem dané strategie.
 
Co chcete nabídnout jiného než stávající realitní kanceláře či realitní sítě, které již působí na českém trhu?
 
Marek Sklenář: To, co nabízíme našim partnerům a jejich prostřednictvím i klientům, je know-how prověřené více než 40 lety fungování sítě ERA Reality na vyspělých trzích v řadě zemí. Konkrétní detaily našeho know-how samozřejmě prezentujeme pouze našim partnerům. ERA kanceláře a ERA makléři poskytují klientům profesionální služby ve všech oblastech realitního obchodu. Unikátní systém intenzivního vzdělávání makléřů ERA, zajišťuje trvale vysokou odbornost našich obchodníků. Klientům a partnerům ERA Reality jsou určené produkty, které nemají na českém trhu obdobu. V této souvislosti bych připomněl zejména produkt ERA Finance, rozvíjený ve spolupráci s poradenskou společností Partners. Z pohledu franšízových partnerů ERA tento produkt spojuje podnikání v realitách a ve finančním poradenství a umožňuje našim franšízantům významně zvýšit tržby bez větších nároků na změnu nebo rozšíření jejich činnosti. Prodávající a kupující klienti pak dostanou maximální komfort při zajištění financování spojených s převodem nemovitosti. Vše lze vyřídit zároveň a na jednom místě, protože každá ERA kancelář má minimálně jednoho specializovaného finančního poradce. Dalším produktem, který bych rád zmínil, je ERA Inspekce. Jeho prostřednictvím chceme přispět ke kultivaci realitního trhu tím, že bude v nabídce realit přibývat objem již předem prověřených nemovitostí. V řádu několika týdnů představíme prémiový program pro naše klienty ERA Family. Máme samozřejmě celou řadu dalších zajímavých produktů. Naším cílem je a vždy bude spokojenost klientů a tím je podmíněna i spokojenost našich obchodních partnerů – franšízantů.
 
Když jste hovořil o financování, společnost Partners Financial Services spolupracuje pouze s vybranými finančními partnery nebo je schopna vybrat optimální variantu financování z kompletní nabídky na českém trhu?
 
Marek Sklenář: Společností Partners Financial Services patří mezi největší poradenské firmy v České republice a spolupracuje se všemi bankami, pojišťovnami a dalšími finančními institucemi. Klientům nabídne vždy optimální produkt. Klient ERA Reality tedy dostane nejen nejlepší služby v realitním zprostředkování, ale i to nejlepší, co je dostupné na finančním trhu.
 
Budete nabízet pouze byty a domy nebo plánujete třeba i průmyslové nemovitosti?
 
Tomáš Kučera: Realitní síť ERA Reality se celosvětově věnuje rezidenčním nemovitostem. Umíme samozřejmě realizovat prodej i například průmyslového areálu, nicméně se orientujeme hlavně na rezidenční trh.
 
Už jste trochu nastínil téma etiky v podnikání na realitním trhu a snahu přispět k jeho větší kultivovanosti. Jakým způsobem budete kontrolovat u vašich partnerů dodržování etického kodexu?
 
Tomáš Kučera: Máme pro naše kanceláře ucelený systém vzdělávání a školení, kam patří i postupy chování vůči klientům či dodržování určitých zásad. Není to o jakémsi občasném setkání, kde někdo neuceleně pronese nějaká „moudra.“ Pro partnery zajišťujeme pravidelný servis, jednou za tři týdny až jednou za měsíc má každá kancelář k dispozici našeho lektora. Ten s nimi konzultuje i konkrétní případy. Pokud se ptáte na to, co bychom dělali, pokud někdo nebude dodržovat etické zásady, tak největší trest je ukončení spolupráce. To ale vnímáme jako tu poslední možnost, ke které věříme, že nikdy nedojde. Takovým situacím úspěšně předcházíme.
 
Franšízová licence bude stát až půl milionu korun. Co za to váš partner dostane?
 
Tomáš Kučera - Částka za franšízu se pohybuje od 250 tisíc do půl milionu korun. Záleží na regionu a typu partnera, proto takové rozmezí, protože v rámci republiky jsou různě silné regiony. Partner za toto obdrží poměrně hodně, něco můžeme prozradit, něco pochopitelně zůstane pod pokličkou. Předně je to opět léty fungování prověřené knot-how ERA Reality. Tvrdíme, že pokud tento koncept funguje desítky let v mnoha zemích, tak není důvod, aby nefungoval u nás. Navíc, on už u nás úspěšně funguje. Pod tím vším se samozřejmě skrývá obrovské množství nástrojů včetně implementace systému do kanceláří. Pokud mám být trochu konkrétní, tak náš partner dostane špičkové produkty, o kterých jsme již mluvili, tedy zejména ERA Finance a ERA Inspekce. Ty našim partnerům zajišťují, že mají a budou mít větší profesionály na trhu s nemovitostmi a budou také generovat vyšší zisky.
 
Marek Sklenář: Doplním, žespolupráce s našimi partnery stojí na několika pilířích. Jednak je to marketing a obecně propagace značky. Chceme, aby značka ERA Reality byla co nejznámější, ale ne za každou cenu, budeme si pečlivě hlídat, jak je tato značka vnímána. Dále poskytujeme partnerům naše specializované technologie, a jak už zaznělo výše, máme ucelený, velmi efektivní systém vzdělávání a podpory našich kanceláří.
 
Vzdělávání si budete zajišťovat sami nebo využijete služeb například Asociace realitních kanceláří?
 
Tomáš Kučera – Především sami, vycházíme opět z  know-how ERA Reality. Pokud jde o odborné záležitosti jako například problematika stavebnictví nebo právní oblasti či psychologie prodeje, na to máme externí odborné spolupracovníky.
 
Když už jsme zmínili Asociaci, vy osobně jste již řadu let členem rady ARK ČR, hodláte se zapojit do činnosti některé z asociací?
 
Tomáš Kučera – Mámě stejné zájmy jako asociace a to je osvěta pro koncové klienty či vzdělávání makléřů. Společných směrů je několik, nicméně zatím ERA Reality členem žádné asociace není.
 
Co by se podle vás mělo dělat pro větší kultivovanost českého realitního trhu?
 
Tomáš Kučera:  To, co bychom jako profesionálové pohybující se na realitním trhu potřebovali od státu, je určitá legislativní úprava, o které se roky mluví a stále neexistuje. Nicméně v blízké době zřejmě k jisté úpravě dojde. Řadu let jsem přítomen práci, která se v tomto směru odvádí. Nicméně úprava samotná všechny problémy nevyřeší, ale každý krůček je dobrý. Osobně toto přirovnávám k cestovním kancelářím, kde je dnes samozřejmosti pojištění proti úpadku, u realitních kanceláří chceme něco podobného. A dále je tu samozřejmě snaha realitních kanceláří a makléřů, aby trh byl kultivovaný ve směru profesionality. Čím kvalitněji budeme svou práci dělat, tím bude trh kultivovanější. Pravdou je, že například ve vzdělávání makléřů jsme na tom mnohem lépe než před deseti lety. Vše ale potřebuje čas, český trh je stále poměrně mladý. A kultivaci trhu velmi pomáhají i realitní sítě, které přicházejí ze zahraničí a mají za sebou desítky let úspěšného fungování.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Rozhovor | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

majitele-ERA-Reality-kancelari.jpg

majitele-ERA-Reality-kancelari.jpg

Francois-Gagnon-2.jpg

Francois-Gagnon-2.jpg

Tomas-Kucera.jpg

Tomas-Kucera.jpg

marek-sklenar.jpg

marek-sklenar.jpg

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://pillsbank.net

https://gazon.net.ua

читайте здесь velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018