Firmy s novými kancelářemi se silně orientují na pohodlí zaměstnanců

Hlavní stránka / Rozhovor / Firmy s novými kancelářemi se silně orientují na pohodlí zaměstnanců

30.8.2016

Firmy s novými kancelářemi se silně orientují na pohodlí zaměstnanců Kvalita pracovního prostředí hraje významnou roli při náboru nových pracovníků, převážně při hledání nových uchazečů a talentů, o které je v současné době na pracovním trhu velký zájem. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu společnosti CBRE mezi účastníky soutěže Zasedačka roku na téma spokojenosti firem s novými kancelářemi.

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že firmy s novými kancelářemi se silně orientují na pohodlí svých zaměstnanců a posílení komunikace uvnitř společnosti. „Přibližně 44 procent firem poskytuje zaměstnancům plný komfort v možnosti výběru typu kanceláře. Tento výsledek potvrzuje, že pro mladou generaci, která by měla za pár let tvořit hlavní pracovní sílu, již bude samozřejmostí mít v práci adekvátní zázemí nebo vysokou míru flexibility,“ říká Katarina Wojtusiak, Head of Office Agency společnosti CBRE.

 Přibližně 93 procent společností, které na průzkum odpověděly, prošly změnou kanceláří v posledních čtyřech letech. Při realizaci nových kanceláří musí společnost myslet na svou budoucnost, převážně na to, jak se bude jejich firma rozšiřovat a vyvíjet.
 
„Kategorie, kterou v soutěži CBRE Zasedačka roku zaštiťuje Skanska, s názvem Kanceláře pro budoucí výzvy, reprezentuje náš přístup k vytváření kancelářského prostředí, jež je připravené čelit výzvám, které firmu čekají v budoucnosti. Etnetera, loňský vítěz této kategorie, naprosto předčila naše očekávání. Letos doufáme, že najdeme další společnosti, jež nás ohromí svým kancelářským prostředím, které je nejen inovativní, trvale udržitelné a flexibilní, ale je též vytvořeno pro lidi, s ohledem na jejich zdraví a duševní pohodu,“ říká Alexandra Tomášková, Leasing Manager společnosti Skanska Property Czech Republic.
 
Změny v kancelářském prostředí by nebyly možné bez technologií, které umožňují práci prakticky kdykoliv a odkudkoliv, díky různým formám  pracovních úvazků nebo home office. Lenka Čábelová, manažerka komunikace a CSR společnosti Microsoft Česká republika, říká: „Není překvapením, že podle výsledku průzkumu až 69 procent firem nabízí svým zaměstnancům částečné úvazky nebo home office. Stále více lidí totiž považuje flexibilitu v práci – z hlediska času i místa - za standard. Firmy, které na tento trend nezareagují, riskují, že nebudou preferovaným zaměstnavatelem.“
 
Jedním z dalších důležitých aspektů, které ovlivňuje kvalitu pracovního prostředí, jsou mimo jiné akustické podmínky.  „Téměř 66 procent oslovených firem uvedlo, že má ve firmě výbornou akustiku. Z hlediska vlivu akustiky na samotné zaměstnance se ale jedná o výsledek nedostatečný. Firmy si musí uvědomit, že to nejcennější ve firmě jsou právě její zaměstnanci. Není nic důležitějšího. Je úplně jedno, v jakém oboru pracujete. Můžete vyrábět vynikající stroje, prodávat to nejlepší zboží, anebo nabízet ty nejlepší služby. Pokud ale firma nemá kvalitní pracovní tým, může se na konkurenčním trhu jen velmi obtížně prosadit  a dle mého názoru nemá ani žádnou budoucnost,“ vysvětluje Josef Němec, majitel společnosti Němec – luxusní povrchy.
 
Kancelářské prostory plní také reprezentativní funkci, která je důležitá jako pro interní, tak externí komunikaci. „Zhruba 70 procent firem používá své prostory k interním akcím, čtvrtina i k pořádání externích seminářů či konferencí. A také téměř třetina společností má interně speciální osobu, která se stará o blaho zaměstnanců,“ potvrzuje Petra Lávičková, Head of Corporate Marketing & PR společnosti CBRE.
 
Současné kancelářské prostředí prochází turbulentní změnou, která se projevuje převážně v posledních pěti letech. Moderní koncepty přinášejí stále něco nového, je to diktát moderní generace, přestože v nových konceptech pracuje spousta starších lidí. „Výsledky průzkumu uvádí, že 13 procent firem přinesla změna kancelářských prostor i ekonomický přínos. Troufám si říci, že v budoucnu bude firem, kterým přinese změna kancelářského konceptu zvýšení obratu či snížení nákladů, mnohem více,“ říká Filip Muška, Workplace Consultant společnosti CBRE  k budoucnosti kancelářských prostor.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Rozhovor | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Дистиллятор воды читать на сайте.
alpari limited

www.medicaments-24.com
Všechna práva vyhrazena © 2018