RSČS: Logo Finanční skupiny České spořitelny zavazuje ke kvalitním službám

Hlavní stránka / Rozhovor / RSČS: Logo Finanční skupiny České spořitelny zavazuje ke kvalitním službám

24.11.2013

RSČS: Logo Finanční skupiny České spořitelny zavazuje ke kvalitním službám PRAHA – Spojení realitní společnosti se silnou bankovní skupinou má své výhody, ale samozřejmě také dílčí nevýhody. To platí zejména v případě, pokud je tím partnerem Česká spořitelna se svou dlouholetou tradicí. „Spolupracovat s Českou spořitelnou znamená bez výjimky dodržovat korporátní pravidla finanční skupiny se všemi důsledky,“ říká předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny Martin Němeček. Podle jeho slov ale výhody této spolupráce jednoznačně převažují.

Kolik má momentálně RSČS poboček, jaké byly plány na letošní rok, pokud jde o rozvoj sítě a jak se je daří plnit?
 
Poboček máme v současné době 37 s tím, že podle našeho záměru jsme jich na konci letošního roku chtěli mít kolem 40. K tomuto číslu se sice blížíme, nicméně pro nás je to jen číslo, které rozhodně není nijak zásadní. Důležitější je pro nás kvalita, profesionalita a fungování našich partnerů. A pokud uvažovaného počtu poboček letos nedosáhneme a budeme jich mít třeba jen 38 nebo 39, ale kvalitních a dobře pracujících podle našich představ, budeme naprosto spokojeni.
 
A plány na příští roky? Jaká je vaše představa o ideálním počtu poboček?
 
Na rozdíl od jiných realitních sítí máme zcela konkrétní, jasný a funkční koncept, jakým způsobem by naše realitní síť měla pokrývat Českou republiku. Z důvodu úzké spolupráce jsou naše pobočky přímo vázané na bankovní pobočky České spořitelny. Chceme, aby každá oblast v České spořitelně měla svého partnera zastupujícího realitní společnost. Těchto bankovních oblastí je dnes v České republice 52, z čehož vychází, že ideální počet našich poboček je rovněž 52. Nicméně nyní se ukazuje, že máme zájemce i o menší nevytěžované lokality bez přímé vazby na širokou síť bankovních poboček. To znamená, že finální počet našich poboček může být nakonec o něco málo vyšší.
 
Preferujete při rozšiřování sítě některé regiony nebo obsazujete pobočky tak, jak se hlásí zájemci?
 
Některé regiony máme již obsazené podle našich představ a nechceme tam prioritně zakládat další pobočky. Například v Praze dnes vznikne naše nová pobočka pouze v případě výměny realitního partnera. Nedá se přímo hovořit o nějakých regionálních preferencích, nicméně momentálně například sháníme nové partnery na severní Moravu a do Ústeckého kraje.
 
Jaké jsou výhody a případně nevýhody toho, že jste součástí silné bankovní skupiny?
 
Velkou výhodou pro naše partnery je možnost využívat logo České spořitelny, které má dlouholetou tradici a je zárukou jistoty, kvalitních služeb a bezpečnosti všech operací. Někdo může spatřovat určitou “nevýhodu“ v tom, že náš realitní partner se musí za všech okolností chovat jinak, než by se třeba choval pod svým logem nebo v jiné realitní síti, právě proto, že reprezentuje tuto silnou a tradiční finanční skupinu. Případný nespokojený klient by si s nekvalitně poskytnutou službou nespojoval pouze Realitní společnost České spořitelny, ale i Českou spořitelnu jako takovou. Určitá nevýhoda je i v jisté konzervativnosti našeho společného loga. Nedávno jsme třeba s partnery řešili polepy na auta. Na kulatá auta by jistě dobře pasovalo kulaté logo, což ale v rámci našeho korporátního designu prostě není možné. Výhody spolupráce v rámci celé finanční skupiny však rozhodně bohatě převažují.
 
Pokud si případný zájemce vybere nemovitost, kterou máte v nabídce, ale nechce využít služeb České spořitelny, vyhovíte mu?
 
Naši franšízanti jsou samozřejmě a smluvně vázaní k tomu, že prvotně nabízejí služby naší mateřské banky České spořitelny. Pokud však klient nejeví o tyto služby zájem, není to neřešitelný problém, který by naši obchodní spolupráci zhatil.
 
Je mezi realitními kancelářemi velký zájem o spolupráci s vámi, máte z čeho vybírat?
 
Zájem o členství v naší síti je v současné době velký, problematická je však v mnohých případech kvalita těchto zájemců.
 
Co musí splňovat zájemce o franšízu?
 
V prvním momentu je to samozřejmě bezúhonnost, kterou si důsledně prověřujeme. Nejde však jen o čistý trestní rejstřík, ale i o různá další potenciální rizika, která by mohla v případě navázání spolupráce hrozit a v konečném důsledku poškodit renomé Finanční skupiny České spořitelny. Pokud zájemce projde tímto prvním sítem, měl by mít dostatečné finanční a personální zázemí a fungující realitní činnost s kvalitními makléři. Je to do jisté míry i ochrana našeho potenciálního partnera, protože v případě absence těchto základních prvků by pro něho mohla být vstupní investice do rozběhu realitní činnosti likvidační. Významnou roli hraje i lokalita působnosti partnera a především jeho ochota ztotožnit se s naší filozofií, což velmi zjednodušeně znamená zejména využití plného potenciálu spolupráce s Českou spořitelnou.
 
V čem jsou největší problémy při jednání s potenciálními franšízanty?
 
Dost zájemců bohužel odpadne již při vstupních bezpečnostních prověrkách. A také, jak jsem již zmínil, pokud někdo nemá žádné finanční a personální zázemí pro postupný náběh spolupráce, nemá bohužel moc šancí.
 
Říkal jste, že v Praze se franšízanti maximálně mění, co je příčinou této výměny?
 
Často může být důvodem jen skutečnost, že na to daná realitní kancelář prostě nemá. V tomto případě partnerovi doporučíme rozvázání spolupráce, abychom předešli jeho dalším případným finančním ztrátám. A samozřejmě důvodem může být i to, že se tyto subjekty nechovají podle jasně nastavených etických standardů naší společnosti.
 
Jak se obecně díváte na český realitní trh, pokud jde o fungování realitních kanceláří, už se ho povedlo trochu kultivovat?
 
Když jsem přišel z banky na realitní trh, byl pro mě docela šok, jak se na realitním trhu někdy zachází s klienty a jejich penězi. Prakticky zde neexistují žádná pravidla a realitního makléře dnes může dělat téměř každý. Permanentní snahy o kultivaci realitního trhu tady jsou, k ideálnímu stavu to má ale stále velmi daleko. Chybí tady alespoň částečná regulace trhu ze strany státu. A podle mého názoru by každý realitní makléř měl mít minimálně nějakou nezávislou certifikaci ověřující jeho schopnosti, aby každý klient věděl, s kým jedná, a že ten člověk prošel nějakým vzdělávacím procesem a něco umí.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Rozhovor | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Martin-Nemecek-RSCS.jpg

Martin-Nemecek-RSCS.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

оксандролон курс

続きを読みます

steroid-pharm.com/
Všechna práva vyhrazena © 2018