CEMEX převezme české závody společnosti Holcim

Hlavní stránka / Stavba / CEMEX převezme české závody společnosti Holcim

30.11.2014

CEMEX převezme české závody společnosti Holcim PRAHA/MONTERREY - Přední výrobce stavebních materiálů CEMEX podepsal závaznou dohodu se společností Holcim mimo jiné o tom, že s účinností od ledna 2015 převezme veškerá aktiva této firmy v České republice. Konkrétně jde o jednu cementárnu s kapacitou 1,1 milionu tun cementu a 0,9 milionu tun slínku, pět provozoven na výrobu kameniva (čtyři štěrkovny a jeden kamenolom) a 16 betonáren.

CEMEX tak výrazně posílí svou pozici v produkci cementu a podle aktuálně dostupných statistik o výrobě betonu se stane druhou nejsilnější skupinou na trhu v ČR.  V západní části Německa prodá naopak CEMEX svá aktiva společnosti Holcim. Transakce zahrnuje jednu cementárnu, dvě cementové mlýnice (celková kapacita činí 2,5 milionu cementu a 0,9 milionu tun slínku), granulátor strusky, 22 provozoven na výrobu kameniva a 79 betonáren.
 
Ve Španělsku CEMEX převezme cementárnu Holcimu – Gador (kapacita cementárny je 0,85 milionu tun) a cementovou mlýnici Yeles (kapacita cementové mlýnice je 0,90 milionů tun). Společnost Holcim bude nadále provozovat ostatní činnosti ve Španělsku. Transakce schválily všechny příslušné regulační orgány včetně českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
 
Jako součást série uvedených transakcí uhradí CEMEX společnosti Holcim 45 milionu eur v hotovosti. CEMEX od transakce očekává synergický efekt, který bude mít za následek zlepšení finančního ukazatele EBITDA. a to v rozpětí mezi 20 až 30 miliony dolarů ročně.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

best-cooler.reviews/choose-your-best-igloo-cooler-igloo-coolers-for-all-your-needs/

our company

подробно
Všechna práva vyhrazena © 2018