Fórum českého stavebnictví bude hledat světlejší budoucnost stavebnictví

Hlavní stránka / Stavba / Fórum českého stavebnictví bude hledat světlejší budoucnost stavebnictví

22.2.2015

Fórum českého stavebnictví bude hledat světlejší budoucnost stavebnictví PRAHA - Na 11. ročníku Fóra českého stavebnictví se sejdou zástupci významných stavebních a developerských firem, investoři a projektanti, aby diskutovali o příležitostech pro světlejší budoucnost ve stavebnictví. Fórum se uskuteční 10. března 2015 v Clarion Congress Hotelu Prague v pražských Vysočanech.

Na stavební fórum je přihlášeno již více než 150 účastníků, kteří projevují zájem nejen o velký diskusní panel za účasti premiéra a klíčových ministrů Vlády ČR moderovaný Martinem Veselovským, ale také o 5 odpoledních paralelních workshopů. Ty poskytnou prostor pro skutečně detailní diskuse o tom, co je motorem a co brzdou opětovného nastartování rozvoje ve stavebnictví, a jak bychom se mohli připravit na lepší časy.
 
Rozšíření záběru konference o témata bližší developerům a projektantům se setkává se zájmem – v rámci odpoledního programu je nejvíce poptáván právě specializovaný workshop „Urbanistická koncepce a územní plány“, který povede Martin Krupauer z Ateliéru 8000. „Jak se připravit na lepší časy? Musíme se rozhodnout, zda má být naším východiskem iniciace nebo očekávání regulace. Iniciace myšlení a víra ve schopnost mít vizi, učinit rozhodnutí a nést za ně zodpovědnost nebo naproti tomu potřeba raději čekat na „osvícenou pomoc shora“, naznačuje směřování diskuze Krupauer.
 
Tematicky blízký workshop „Fórum státní správy“ se bude zabývat konkrétními zkušenostmi radnic, například tím, jak pracovat se stavebními zákony a předpisy a návody, aby nebyly brzdou investic, jak se vypořádat s kontroverzními projekty a černými stavbami, jak vést výběrová řízení s přihlédnutím ke kvalitě dodavatele a nejen k ceně, atp. „Některé zákony totiž nejsou tak špatné, jak špatně se využívají“, podotýká Miloslav Mašek ze SPS ČR.
 
Další workshopy se zamyslí nad potřebami praktického uplatnění BIM (procesu vytváření a správy dat o stavbách během jejich životního cyklu) nebo nad standardy pro vytváření smluv pro investory a dodavatele v mezinárodní praxi (pravidla FIDIC).  A sekce „Budoucí talenti“ bude věnována tomu, jak by lepším časům ve stavebnictví mohli napomoci mladí podnikatelé či dnešní studenti, kteří by mohli do poněkud konzervativního oboru vnést novou energii a nápady.
 
Detailní program Fóra českého stavebnictví je na .

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

ссылка на сайт www.profvest.com

www.adulttorrent.org

https://dopingman.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018