Jen polovina malých stavebních společností dále vzdělává své zaměstnance

Hlavní stránka / Stavba / Jen polovina malých stavebních společností dále vzdělává své zaměstnance

27.3.2014

Jen polovina malých stavebních společností dále vzdělává své zaměstnance BRATISLAVA - Zaměstnanci v slovenských stavebních společnostech nemají příliš mnoho příležitostí pro rozvoj a zdokonalování svých znalostí a zkušeností. Nejhorší podmínky panují v malých firmách. Podle výsledků rozsáhlého výzkumu, který vznikl kvůli připravované knize experta na oblast managementu a personalistiky ve stavebnictví Filipa Bušiny, firmy své lidi nejčastěji informují o legislativních požadavcích a normách.

Ve stavebnictví se uplatní nejčastěji učni a lidé se základním vzděláním.  Převážnou většinu zaměstnanců totiž tvoří dělnické profese. S velikostí společnosti rostou i nároky na počet vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří ji řídí. Rozsáhlá struktura velkých firem si totiž žádá větší množství lidí na vedoucích pozicích. Podle výzkumu experta na personalistiku ve stavebnictví Filipa Bušiny jde přibližně o pětinu všech lidských zdrojů (20 procent zaměstnanců má vysokoškolské vzdělání.
 
Ne každý zaměstnavatel se ale spokojí s tím, co jeho zaměstnancům poskytlo státní, případně soukromé školství.  Firmy mají pro některé profese zpracované plány individuálního rozvoje.  Není jich ale mnoho. Velké společnosti s nimi pracují ve dvou pětinách případů. „Malé společnosti plán individuálního rozvoje některých profesí většinou nemají, jeho existenci potvrdili pouze v devíti procentech případů," doplnil výsledky Filip Bušina.
 
To, že pro své zaměstnance připravují pracovní kurzy, školení a jiné formy vzdělávání potvrdila jen mírná většina stavebních společností.  Podle výsledků výzkumu, který Filip Bušina realizoval v loňském roce, jsou tyto vzdělávací procesy nejčastěji zaměřeny na osvojení legislativních požadavků a nových norem a realizují jejich průměrně více než dvě třetiny společností (69 procent). V případě velkých firem školení na legislativu dokonce potvrdili všichni personalisté.  Čím je stavební firma větší, tím jsou podle výsledků výzkumu vzdělávací kurzy častěji.
 
„Pouze polovina společností ale potvrdila, že své školení cílí také na dlouhodobý odborný růst pracovníků a ještě o dvě procenta méně jich pro své zaměstnance připravuje pracovní kurzy, které je mají naučit používat nové přístroje (techniku​​) a nové technologické postupy," dodal Filip Bušina. Z průměru opět vybočovaly velké firmy, z nichž dlouhodobý odborný růst pracovníků potvrdily čtyři pětiny (ale jen 43 procent malých firem).

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

velotime.com.ua

best-cooler.reviews

www.best-cooler.reviews/category/icemule/
Všechna práva vyhrazena © 2018