Otevřená zahrada: začátek jara slaví ukončením hrubé stavby

Hlavní stránka / Stavba / Otevřená zahrada: začátek jara slaví ukončením hrubé stavby

22.3.2012

 Otevřená zahrada: začátek jara slaví ukončením hrubé stavby BRNO - Opentlený stromeček připevňovaný na vrchol krovu je starým symbolem štěstí, ochrany domu a jeho obyvatel. Nadace Partnerství jej vztyčila na vznikající environmentální poradenské centrum na Údolní ulici v Brně. Oslavila tak uzavření jedné etapy jeho stavby a vstup do dalších prací na budově – hlavně na její dřevěné obálce s dřevovláknitou izolační vrstvou. Zároveň jsou v plném proudu práce na hravých interaktivních prvcích, které budou zdobit vzdělávací zahradu kolem poradenského centra.

Nový moderní dům na úpatí Špilberku bude sloužit nejen jako zázemí pro čtyři environmentální organizace a poradenské centrum: Už teď během výstavby fungujepro studenty architektury a stavitelství i odbornou veřejnost jako živá učebnice moderního nízkoenergetického stavění," říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata. Po dostavbě bude provozní parametry domu zobrazovat veřejně přístupný displej a budou on-line využívány pro výuku. Stavba zatím probíhá podle plánu díky zkušenému dodavateli Skanska, veřejnosti ji chystáme zpřístupnit v říjnu 2012," dodává Kundrata.

I když u vznikající stavby teď stojí jeřáb a jezdí těžká auta s betonem, v plném proudu jsou zároveň práce na hravých prvcích pro vzdělávací zahradu. Terén pro ni začneme tvarovat od května," uvádí Kundrata. V zahradě bude dvanáct stanovišť, každé z nich věnované jednomu ze čtyř živlů - zemi, slunci, vodě nebo vzduchu. Budete mít možnost hrát si i bojovat s vodou, šlapáním na kole vytvořit vítr nebo na vlastní kůži zažít teplo v tlamě ještěra," popisuje Hana Mikulicová z brněnské Lipky, školského zařízení, které je garantem environmentálního vzdělávání v Otevřené zahradě.

Výrobě hravých prvkůse již rok intenzivně věnují Petr Korecký a Ondřej Slavík z Rozverného ateliéru. Prvky tvoříme na míru Otevřené zahradě, co kus, to originál. Pracujeme s masivním dřevem, hruběji opracovaným. Chceme, aby si návštěvník co nejvíce připadal jako v přírodě, tvary a proporce jednotlivých prvků budou připomínat například bobule a další přírodniny," prozradil Ondřej Slavík.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Vystavba-projektu-Otevrena-zahrada-v-Brne.jpg

Vystavba-projektu-Otevrena-zahrada-v-Brne.jpg

Vystavba-projektu-Otevrena-zahrada.jpg

Vystavba-projektu-Otevrena-zahrada.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

avtomaticheskij-poliv.kiev.ua

аккумулятор для acura mdx

granit-sunrise blog
Všechna práva vyhrazena © 2018