PSJ v Liverpoolu demontovalo výrobní halu

Hlavní stránka / Stavba / PSJ v Liverpoolu demontovalo výrobní halu

24.11.2013

PSJ v Liverpoolu demontovalo výrobní halu LIVERPOOL - Stavební společnost PSJ završila zakázku v sedmadvacáté zemi světa. Brány Velké Británie otevřela v centru severozápadní Anglie a rodišti slavných Beatles ve městě Liverpool. PSJ bylo v jeho předměstí Knowsley pověřeno společností Kronospan demontáží rozsáhlé výrobní haly. Zakázka za 1,7 milionů eur skončila v říjnu letošního roku.

V Anglii se zopakoval model kooperace, který se velmi dobře osvědčil v německých městech Ebersdorf a Magdeburg. Montéři střediska ocelových konstrukcí PSJ, které je organizačně začleněno do Regionu Morava, tam ve druhé polovině roku 2011 provedli demontáž výrobních hal, které se následně transportovaly k opětovnému sestavení v běloruském městě Smorgoň, kde se nachází výrobní závod dřevozpracující společnosti Kronospan. Ve Smorgoni bude dodávka PSJ završena v závěru letošního roku.
 
„Na předměstí Liverpoolu se třicítka našich montérů potýkala s výrazně větší halou, než tomu bylo v německých závodech. Předmětem naší dodávky byla demontáž skeletu nosné ocelové konstrukce a odstrojení střechy, opláštění a výplní otvorů. Dále bylo nutné provést pečlivou pasportizaci objektu a jeho uskladnění. Místo opětovné montáže závodu, která by měla proběhnout v roce 2014, ještě nebylo specifikováno,“ informoval šéf střediska ocelových konstrukcí Jaromír Juránek.
 
Vstup PSJ na britský trh přinesl i detailní seznámení s mnohými specifiky místního stavebního a pracovního trhu. „S řadou podmínek jsme se ještě pod hlavičkou PSJ nesetkali. Mnohem náročnější a striktnější jsou zejména požadavky na bezpečnost a organizaci práce. Na každé stavbě musí být přítomen bezpečnostní koordinátor, který zastupuje investora a má mnohem větší kompetence, než je tomu zvykem ve střední Evropě. Klade enormní požadavky na bezpečnost práce a nutnost zajistit mnoho dílčích povolení. Troufám si říci, že jsme se s nezvyklou situací vyrovnali velice dobře, za což náleží dík hlavnímu stavbyvedoucímu Ivanu Kupilíkovi, jenž s bezpečnostním koordinátorem velmi dobře spolupracoval a komunikoval,“ uvedl Jaromír Juránek.
 
Společnost PSJ opustila Liverpool obohacená o řadu poznatků a zkušeností zejména v oblasti bezpečnosti práce, která je ve Velké Británii skutečně prvořadá. Pozitivní hodnocení průběhu zakázky podtrhuje i kvalitní spolupráce s místními firmami, které byly najímány na bourací práce a pronájem jeřábů a plošin. „Jen jsme si museli zvyknout na jejich obligátní poněkud pozvolnější přístup k práci,“ s úsměvem podotkl Juránek.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

PSJ-Knowsley-1.jpg

PSJ-Knowsley-1.jpg

PSJ-Knowsley-2.jpg

PSJ-Knowsley-2.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.arbud-prom.com.ua

avto-poliv.com.ua

www.profvest.com
Všechna práva vyhrazena © 2018