Ředitelé stavebních firem požadují po vládě závazný harmonogram výstavby dálnic

Hlavní stránka / Stavba / Ředitelé stavebních firem požadují po vládě závazný harmonogram výstavby dálnic

5.1.2017

Ředitelé stavebních firem požadují po vládě závazný harmonogram výstavby dálnic Osm z deseti stavebních firem je přesvědčeno, že by vládní politické strany měly stanovit závazný harmonogram výstavby dálničních tahů. Stejná část ředitelů stavebních společností si myslí, že by tento krok pomohl do budoucna zajistit pravidelné investice. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2016 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností SGCP, divize Weber.

„Závaznost dlouhodobé koncepce rozvoje dopravní infrastruktury je klíčová nejen pro plánování investiční přípravy, ale i pro zajišťování finančních zdrojů. S tím pak souvisí i strategické plánování lidských kapacit a technologických investic u jednotlivých stavebních firem,“ říká Tomáš Koranda, člen představenstva HOCHTIEF CZ.
 
„Navzdory příznivému vývoji celé ekonomiky stavební trh klesá. V přípravě veřejných investic chybí vize a dlouhodobé plány. Je strategickým zájmem naší země využít na maximum prostředky z fondů EU, a toho lze docílit jen tak, že zakázky budou zadávány průběžně, aby nedocházelo k jejich jednorázové kumulaci nad kapacitní možnosti všech firem na trhu,“ doporučuje Michal Jurka, statutární ředitel Skanska.
 
„Absence dlouhodobé koncepce rozvoje infrastruktury a realizace velkých veřejných projektů je základním problémem českého stavebnictví. Tato koncepce by jednoznačně pomohla zmírnit výkyvy v sektoru a firmám umožnila plánování dlouhodobých kapacit. Dokud si tento fakt neuvědomí klíčoví představitelé hlavních politických sil v zemi, bude české stavebnictví dále strádat,“ tvrdí Radim Martinek, finanční ředitel, VCES, a. s.
 
„Ve stavebnictví je nutné plánovat v delším časovém horizontu, a velká krátkodobá změna vyvolá problém v nedostatku či velkém přebytku práce. Proto jakýkoli systém dlouhodobé předpovědi by byl pro celý trh prospěšný. Krizím by sice nezamezil, ale výrazně by je omezil a celý trh by se stabilizoval,“ dodává Pavel Schlitter, obchodní ředitel, SITEL, s.r.o.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu | Dopravní infrastruktura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.http://farkopi.com/

https://pillsbank.net

velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018