Skupina PSJ završila akvizici ALPINE Bau CZ

Hlavní stránka / Stavba / Skupina PSJ završila akvizici ALPINE Bau CZ

28.8.2014

Skupina PSJ završila akvizici ALPINE Bau CZ PRAHA - Skupina PSJ dosáhla významného momentu v procesu rozšiřování portfolia svých aktivit. Převzala totiž příslušná aktiva jedné z největších tuzemských společností v oblasti dopravních staveb - ALPINE Bau CZ. Prostřednictvím tohoto kroku zároveň získala kontrolu nad její dceřinou firmou ALPINE SLOVAKIA a též finanční účast v ostravské firmě SILASFALT, které se zabývá produkcí asfaltových směsí.

Skupinu PSJ rozšířily společnost ALPINE Bau CZ, ALPINE SLOVAKIA a SILASFALT. Tyto firmy v uplynulém roce pracovaly se souhrnným obratem 1,84 miliard korun a v součtu disponovaly 641 pracovníky. Transakci s platností od 1. července 2014 oficiálně stvrdil verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a akvizici posvětil též Protimonopolní úřad Slovenské republiky.

Součástí akvizice je také licence, která po dobu patnácti let umožňuje výhradní použití ochranné známky „ALPINE“ pro český a slovenský trh. Po stejnou dobu platí nevýhradní licence pro Ruskou federaci, Bělorusko, Ukrajinu, Kazachstán a Ázerbájdžán, kde Skupina PSJ hodlá využít silného potenciálu značky „ALPINE“ z pohledu technologického zvládnutí dopravních staveb a právě v tomto segmentu trhu se významně prosadit v těchto teritoriích.
 
„České firmy se dlouhodobě potýkají s nepříznivým vývojem na stavebním trhu. Akciová společnost PSJ se na tuto situaci zareagovala strategickým rozhodnutím, které sleduje vytvoření silné víceoborové skupiny firem. Tento krok nám do určité míry umožňuje lépe rozprostřít rizika a vyvažovat fungování společnosti v případě propadů některé ze specializací,“ říká František Vaculík, generální ředitel a předseda představenstva akciové společnosti.  Podle jeho slov stojí nyní skupina PSJ před výzvou, jak začlenit novou společnost do Skupiny PSJ, zajistit její zakázkovou naplněnost pro roky 2015 a 2016, prosadit výrobní kapacity značky ALPINE též na východních trzích a optimálně využít velkého potenciálu pracovníků.
 
„Jsem přesvědčen, že spojení PSJ a ALPINE je a bude přínosné pro obě strany. PSJ je uznávaným a finančně silným hráčem na českém stavebním trhu. Na druhou stranu ALPINE Bau CZ přináší do Skupiny PSJ mnoho zkušeností, zejména z oblasti dopravních staveb. Naším cílem je i nadále rozvoj společnosti a být platným členem Skupiny PSJ,“ vyjádřil se Peter Russegger, jednatel společnosti ALPINE Bau CZ.
 
PSJ, a.s., náleží mezi největší stavební společnosti v České republice. Zabývá se především pozemní stavební činností, realizací vybraných stavebních řemesel a technologií a také developmentem. Její prvořadou činnost představuje generální dodavatelství staveb, a to včetně komplexních dodávek na klíč od fáze projektu a studie stavby až po kolaudaci a předání funkčního díla. Podílela se například na výstavbě pražského administrativního areálu BB Centrum, komplexu Zlatý Anděl na Smíchově, administrativní budovy Main Point Karlin nebo Galerie Fénix & Clarion Congress Hotel Prague ve Vysočanech, v Brně postavila nejvyšší českou budovu AZ TOWER a byla generálním dodavatelem při rekonstrukci Obecního domu či Sovových mlýnů.
 
ALPINE Bau CZ působí na stavebním trhu v České republice od roku 1992. Spektrum jejích stavebních oborů tvoří zejména dopravní stavby a dále stavby pozemního a inženýrského stavitelství a stavby vodohospodářské. K významným stavbám, které společnost realizovala v oboru dopravních staveb, patří např. většina úseků dálnice D47 (stavby 4704, 4707, 4708, 47091/1, 47092 – účast na výstavbě jako člen sdružení nebo subdodavatel), dálnice D1, stavba 0135, silnice I/55 Kunovice-hr. okr. Hodonín, silniční okruh kolem Prahy, stavba 513 Vestec-Lahovice (oceněna jako Česká dopravní stavba roku 2010 a současně obdržela cenu Primátora hl. města Prahy), silnice I/58 Příbor obchvat, silnice I/57 Semetín-Bystřička-1. stavba, silnice I/11 Jablunkov-obchvat. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

на сайте

www.best-cooler.reviews/best-cheap-cooler-affordable-ice-chest/

learn more best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018