Subterra získala stamilionovou zakázku v Německu

Hlavní stránka / Stavba / Subterra získala stamilionovou zakázku v Německu

1.2.2013

Subterra získala stamilionovou zakázku v Německu PRAHA - Společnost Subterra vyhrála tendr na rekonstrukci železničního tunelu mezi městy Koblenz a Perl ve spolkové zemi Porýní-Falc. Jako jedné z prvních českých stavebních firem se ji tak podařilo proniknout na německý trh. Vysoutěžená cena projektu přesahuje částku 620 milionů Kč.

Subterra se bude podílet na obnově stávajícího železničního dvoukolejného, 4205 metrů dlouhého tunelu Alter Kaiser Wilhelm z roku 1879. V rámci rekonstrukce dojde k demontáži stávajícího vybavení tunelu, štěrkového lože a kolejového svršku. Stávající tunel čeká oprava profilu, dále prohloubení o 1,3 metru a vestavba obezdívky z voděodolného železobetonu tloušťky 40 cm bez provedení mezilehlé izolace.
 
Součástí zakázky je i ražba a definitivní ostění celkem osmi tunelových propojek délky zhruba šesti metrů. Výsledkem této rekonstrukce bude úprava příčného profilu ze stávajícího dvoukolejného tunelu na nový profil jednokolejného železničního tunelu.
 
Zadavatelem projektu je společnost Deutsche Bahn AG, největší železniční dopravce v Německu, projektantem tendrové dokumentace byla společnost ILF Beratende Ingeneure.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.avto-poliv.com.ua

www.kapli.kiev.ua

medicaments-24.com
Všechna práva vyhrazena © 2018