Mezi klíčová témata veletrhu FOR THERM budou letos patřit rekuperace a větrání

Hlavní stránka / Veletrhy / Mezi klíčová témata veletrhu FOR THERM budou letos patřit rekuperace a větrání

8.3.2016

Mezi klíčová témata veletrhu FOR THERM budou letos patřit rekuperace a větrání Nadcházející sedmý ročník veletrhu FOR THERM se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září a zájem vystavovatelů je opravdu velký. Už nyní je jich přihlášeno o 10 procent více než v roce 2015. Součástí hlavního i doprovodného programu budou také velmi žádaná témata větrání a rekuperace společně s jejich využitím pro efektivní vytápění.

Vzhledem k tomu, že v dalších letech bude přechod na efektivní a ekologické vytápění dokonce jedním z legislativních požadavků, očekává se zvýšený zájem návštěvníků o efektivitu vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku. Orientaci v této problematice jim zcela určitě usnadní část programu zaměřená na výběr správného typu vytápění a získání dotací.  Dalším z vysoce žádaných témat, na které se mohou zájemci těšit, je problematika větrání, rekuperace spolu s možnostmi, které tyto činnosti skýtají pro vytvoření systému efektivního vytápění a minimalizaci tepelných ztrát.
 
Rekuperace samotná pracuje na principu zpětného získávání z odpadního vzduchu tepla, které je následně využíváno pro předehřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento ohřev vzduchu probíhá právě v rekuperačním výměníku, jehož účinnost dosahuje velmi vysokých hodnost a nezřídka se pohybuje až kolem 90 procent. Není nutné se přitom nijak obávat zpětného průniku pachů, neboť oba proudy vzduchu jsou uvnitř systému dokonale odděleny. Rekuperační výměníky lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu, tj. ochlazení venkovního teplého vzduchu klimatizací ochlazeným vzduchem. Tento systém je vhodný pro všechny typy objektů bez ohledu na to, zda jde o rodinné domky, veřejně přístupné stavby, bazény či průmyslové haly. 
 
Témata větrání a rekuperace budou také součástí velmi zajímavého doprovodného programu veletrhu FOR THERM. Ten ve spolupráci s desítkami partnerů nabídne opravdu nabitý program workshopů, odborných seminářů, konferencí a soutěží. Účast v něm přislíbil například internetový stavební portál TZB-info se svým celodenním blokem přednášek. 
 
Loňský 26. ročník veletrhu FOR ARCH, společně se souběžně probíhajícími veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & FOR WATER, navštívilo téměř 75 tisíc návštěvníků. Během pěti dnů se jim na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA větší než 39 tisíc metrů čtverečních představilo 830 vystavovatelů včetně 66 zahraničních. Velký zájem projevili návštěvníci o doprovodné akce, například o soutěž GRAND PRIX o nejlepší exponáty, soutěž TOP EXPO o nejpůsobivější expozice, cenu Architekt roku, finále soutěže mladých architektů Young Architect Award a o Konferenci ředitelů projektových společností.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Veletrhy | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.e-kirpich.kiev.ua

また、読み ac-sodan.info
Všechna práva vyhrazena © 2018