Na veletrhu FOR ARCH představí firmy své nové výrobky

Hlavní stránka / Veletrhy / Na veletrhu FOR ARCH představí firmy své nové výrobky

13.9.2015

Na veletrhu FOR ARCH představí firmy své nové výrobky PRAHA - Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH pořádá i letos soutěžní přehlídku novinek GRAND PRIX. Do soutěže mohou vystavovatelé přihlásit novinky ze svého sortimentu. Odborná porota z nich pak vybere a ocení ty nejlepší. Mezi posuzovaná kritéria patří technické parametry, materiál, přednosti i uplatnění na trhu. V čele odborné hodnotitelské poroty bude předseda prof. Ing. Karel Kabele, CSc. z Fakulty stavební ČVUT v Praze. Oficiální vyhlášení výsledků soutěže a předání cen GRAND PRIX proběhne na slavnostním galavečeru v Kongresovém sále ve středu 16. 9. 2015. Jaké produkty se letos utkají o ocenění?

Pro hrubou stavbu připravila společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., broušené akustické cihly, které lépe ochrání obyvatele domu před vnějším i vnitřním hlukem a zároveň urychlí zdění o 30 procent. Novinkou v sortimentu této firmy je také keramický strop BN, který umožňuje přerušovanou betonáž. Společnost Realsan Group SE zase vyvinula vnitřní stěrku, která má antibakteriální a protiplísňové účinky a navíc pohlcuje halogeny, AOX sloučeniny, těžké kovy, alergeny a pachy. Pro snadnější výstavbu obvodových nosných stěn a izolovaných základových pasů pro pasivní a nízkoenergetické domy uvedla na trh společnost ASTING CZ PASIVNÍ DOMY, s.r.o., ztracené bednění z neoporu s vnitřní odbedňovací deskou. Vylepšenou akustickou izolaci s revoluční složkou Activ’Air, která trvale odstraňuje až 70 procent formaldehydu z ovzduší a vytváří tak čistý vzduch v interiérech, vymysleli technici divize Rigips, Saint-Gobain Construction Products CZ, a.s. Pro dřevěné a skleněné fasády je zase připravena fasádní fólie společnosti Isocell GmbH odolná proti klimatickým vlivům a dlouhodobému UV záření.

Společnosti VILPROS PRAMONÉ představí komínové dílce sestávající z betonových bloků, vnější stěny a tuhé kovové komínové vložky vhodné pro plynná, kapalná nebo tuhá paliva. Vystavovatel Stanley Black & Decker Czech Republic, s.r.o., přihlásil do letošní GRAND PRIX 18voltový sádrokartonářský šroubovák se zásobníkem páskových vrutů s bezuhlíkovým motorem. Velký zájem mezi vystavovateli byl o přihlášení výrobků na vytápění a ohřev vody. Ocelový pyrolytický kotel Buderus společnosti Bosch, nabízí ekologický způsob vytápění s vysokou účinností a efektivním provozem. Litinový pyrolytický kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním určený k ekologickému spalování kusového dřeva a uhlí nyní vyrábí také VIADRUS, a. s. Družstevní závody Dražice představí chytrý ohřívač vody s možností dálkového ovládání a úsporou energie až 15 procent. Litinový teplovodní kotel ATTACK FD AUTOMAT pro ústřední vytápění a ohřev užitkové teplé vody uvedla do výroby společnost ATTACK heating CZ, s.r.o. Zástupci MasterTherm tepelná čerpadla, s.r.o. přivezou na veletrh FOR ARCH tepelné čerpadlo země (voda)/voda AQ90 Inverter. Nový výrobek téhož typu přihlásila společnost Tepelná čerpadla AIT, s.r.o. Akumulační nádrž na teplou vodu, kterou je možné použít u tepelných čerpadel, solárních i fotovoltaických systémů, teplovodních krbů a dalších zdrojů vyvinula firma Regulus, spol. s r.o. Vícesnímačový elektronický indikátor topných nákladů přihlásila do GRAND PRIX společnost VIPA EC RADIO PLUS.

 

 
Jedinečný způsob čištění odpadních vod přes kokosová vlákna REWATEC GmbH, SRN Biofiltr Ecoflo představí vystavovatel CULATELO, s.r.o. Pro všechny, kteří chtějí koupit bydlení, je určena příručka JAK KOUPIT BYDLENÍ portálu ESTAV.cz, na kterém je také zdarma ke stažení. Vystavovatelé vymysleli také mnoho novinek, které zpříjemní bydlení koncovým uživatelům nemovitostí. Jde například o špalíkové parketové lamely společnosti SILVEKO, s.r.o., obkladové profily z poplastovaného dřeva společností WPC – WOODPLASTIC, uzávěr bez šroubů pro stavební a technologické otvory bazénu společnosti BERNDORF BÄDERBAU, s.r.o., lázeňskou vanu Medico vystavovatele CARETTA SPA CZ, s.r.o., systém MASSIMO – prkna, schody a sedací kostky ze samozhutňujícího betonu, světelný panel společnosti TESLA LED Dynamic, bezrámové posuvné stěny SKY FRAME CLASSIC, terasové podlahy terraza společnosti WERZALIT Vertriebs, GmbH, skládací saunu Harvia SmartFOLD, střešní okna firmy STAV-INVEST, střešní systémy s montáží klik bez vrutů nebo matrace Magnistretch určenou pro aktivní regeneraci těla během spánku.
 
 
Vystavovatelé mají ale pro návštěvníky připravené i další zajímavé výrobky. Informace o stovce těch nejzajímavější najdou návštěvníci na webových stránkách: http://forarch.cz/najdete. Šestadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, včetně současně probíhajících veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA, a FOR WASTE & WATER, se bude konat v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 15. do 19. září 2015.
 

 

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Veletrhy | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://kompozit.ua

здесь

renesans-centr.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018