Novinky ze světa stavebnictví se představí na brněnském výstavišti

Hlavní stránka / Veletrhy / Novinky ze světa stavebnictví se představí na brněnském výstavišti

25.3.2014

Novinky ze světa stavebnictví se představí na brněnském výstavišti BRNO - Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Souběžně konané veletrhy URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a ENVIBRNO rozšíří prezentovanou problematiku o aspekty ochrany životního prostředí, odpadové hospodářství investiční příležitosti anebo regionální inovační strategie.

Nová zelená úsporám a Operační program Životní prostředí
 
Doprovodný program veletrhu se bude věnovat například sociálnímu bydlení, energeticky úspornému stavění, facility managementu, aktuálním dotačním titulům nebo problematice sociálního bydlení. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR budou na Stavebních veletrzích Brno 2014 prezentovat program Nová zelená úsporám a aktuální možnosti podpory z Operačního programu Životní prostředí. Chybět nebudou ani světově unikátní praktické ukázky protipovodňových opatření v bazénu před pavilonem Z.
 
Podpora podnikání v České republice na konferenci agentury CzechInvest
 
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR uspořádá na veletrhu Urbis Invest 2014 konferenci na aktuální téma podpory podnikání v České republice. Vedle informací o podpoře podnikání ze Strukturálních fondů EU v nadcházejícím programovém období 2014 – 2020 zde zazní také informace o podpoře pro začínající podniky, programu CzechAccelerator 2011-2014, který vysílá české start-upy za zkušenostmi do zahraničních podnikatelských inkubátorů, nebo CzechEkoSytem, který podporuje začínající podnikatele formou specializovaného poradenství.
 
19. Mezinárodní sympozium mosty
 
Tradiční součástí doprovodného programu Mezinárodního stavebního veletrhu IBF je již 19. Mezinárodní sympozium mosty, které se letos koná s mottem Mosty – stavby spojující národy a generace. Tematicky se sympozium bude věnovat například mostním objektům v ČR, vědě, výzkumu, projektům a jejich realizaci. Další blok se pak zaměří na mosty v Evropě a ve světě. Na sympoziu budou uděleny diplomy „Mostní dílo 2012" v kategorii I. Novostavba a v kategorii II. Oprava nebo přestavba a čestná uznání za celoživotní práci v oboru mosty.
 
Změny požadavků na bydlení
 
Problematice sociálního bydlení se bude věnovat konference Změny požadavků na bydlení, která se uskuteční 24. dubna 2014 v pavilonu P brněnského výstaviště. Konference se zaměří na legislativní rámec sociálního bydlení, možnosti financování a představení realizovaných projektů (bydlení pro seniory, startovací byty a bydlení ve „vyloučených lokalitách". Jednotlivé příspěvky se budou věnovat například podpoře výstavby sociálních bytů a možnosti jejich financování z dotačních titulů a Evropských fondů. Další přednášky se zaměří na přístup společnosti k seniorům, uplatnění požadavků na bezbariérové užívání v bytové výstavbě, příkladům institucionálního bydlení seniorů u nás i v zahraničí. Stranou pozornosti nezůstane ani problematika energeticky efektivních rekonstrukcí budov nebo příklady a prezentace řešení této oblasti v plánech jednotlivých municipalit.
 
Pohodlí a bezpečí v každém věku
 
Tento seminář se bude věnovat integraci elektrotechniky, elektroniky a komunikační techniky do prostor pro bydlení, efektivním způsobům dosažení klimatické pohody nebo bezpečnostnímu hledisku technických zařízení v prostorách pro bydlení. Stranou pozornosti nezůstane ani technika pro bezpečnost a lepší kvalitu života seniorů a osob se zdravotním hendikepem, monitorováni situace v prostorách pro bydlení s ohledem na konflikt zdravotních a osobnostních hledisek. Nedílnou součástí budou také specifika koncipování staveb, kde mají být tyto technologie provozovány, elektromagnetická kompatibilita.
 
Progresivní řešení energetické hospodárnosti budov a provozoven služeb
 
V rámci doprovodného programu veletrhu se uskuteční odborná konference z cyklu Energie pro budoucnost, která se bude věnovat progresivnímu řešení energetické hospodárnosti budov a provozoven služeb. Jedním z témat bude například využití moderních prostředků založených na integraci elektrotechniky, elektroniky a komunikační techniky do budov a provozoven služeb za účelem efektivního využívání energie. Konference je určena především odborníkům zabývajícím se technickými zařízeními budov, na své si přijdou také zástupci příslušných odborů veřejné správy.
 
Zajímáte se o dřevostavby? Navštivte veletrh DSB!
 
Druhý ročník veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno se uskuteční opět souběžně s Mezinárodním stavebním veletrhem IBF. I nadále je jediným takto zaměřeným veletrhem na Moravě, a koná se za odborné podpory Asociace dodavatelů montovaných domů. Problematice dřevěných a montovaných domů se věnuje skutečně komplexně – nabídku vystavovatelů doplňuje doprovodný program veletrhu, který se v letošním roce dá shrnout pod název energeticky úsporné a zdravé bydlení v dřevostavbě. Součástí bude také poradenské centrum a výstava hotových dřevěných montovaných domů ve Stavebním centru Eden 3000 v blízkosti brněnského výstaviště.
 
Nová otevírací doba veletrhů
 
Nejenom pro návštěvníky je připraveno mnoho zajímavých novinek, které přispějí ke zvýšení jejich spokojenosti. Nově se veletrh koná od středy do soboty, od 10.00 do 18.00 hodin. Návštěvníky jistě potěší také zvýhodněná cena vstupného v pracovní den od 15.00 a po celou sobotu.
Více informací naleznete na

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Veletrhy | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.progressive.ua

питьевая вода
Všechna práva vyhrazena © 2018