Antikondenzační sklo zabrání zamlžování oken

Hlavní stránka / Vybavení interiérů / Antikondenzační sklo zabrání zamlžování oken

27.3.2013

Antikondenzační sklo zabrání zamlžování oken PRAHA - Komu z nás by nevadila zamlžená okna, a to zejména po ránu, když na sklech kondenzují vodní páry? Tento jev vzniká často paradoxně v důsledku neustále se zlepšujících vlastností moderních tepelně izolačních skel. Řešením je použití antikondenzačních okenních skel, například ClimaGuard® Dry, která nabízí společnost Guardian.

Kondenzace je fyzikální jev spočívající ve srážení vodních par. Dochází k němu, když teplota skla je nižší než teplota okolí. Jinak řečeno, když dojde ke kontaktu teplého a vlhkého vzduchu s chladným povrchem skla, na povrchu vzniknou kapky vody. Tento jev, známý také v podobě rosy, vzniká obvykle ráno v oblastech s vysokou vlhkostí vzduchu. V případě skel se kondenzace často vyskytuje na střešních oknech, protože vodorovné sklo se rychleji ochlazuje.
 
Jak účinně předcházet vzniku kondenzace na střešních oknech? Zdálo by se, že stačí použít okna s vyšším koeficientem prostupu tepla U. V takovém případě uniká z interiéru tolik tepla, že stačí ohřát i vnější sklo izolačního dvojskla popř. trojskla a ke kondenzaci par nedochází. Toto řešení ale kýžený výsledek nepřináší: horší tepelná izolace znamená větší náklady na topení a má negativní vliv na životní prostředí. Proto je nutné použít technologicky pokročilejší materiály.
 
Jedním z takových produktů je sklo Guardian ClimaGuard® Dry. Inovativní tepelně izolační sklo s vrstvou zamezující srážení způsobuje, že teplo zůstane v místnosti a ke kondenzaci tak nedochází ani na vnějším povrchu skla, proto je vhodné i na střešní okna. Sklo ClimaGuard® Dry lze používat v oknech s dvojskly i trojskly s nízkoemisivními a protislunečními vrstvami. Pro dosažení konečného efektu musí být sklo CliamGuard Dry kalené.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Vybavení interiérů | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profvest.com/2017/05/resonance-capital-otzivi-obzor.html
Všechna práva vyhrazena © 2018