HB Reavis začíná realizovat projekt Stanica NIVY ve slovenské metropoli

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / HB Reavis začíná realizovat projekt Stanica NIVY ve slovenské metropoli

11.4.2017

HB Reavis začíná realizovat projekt Stanica NIVY ve slovenské metropoli Společnost HB Reavis úspěšně získala stavební povolení a může letos v létě začít pracovat na projektu Stanica NIVY, který bude novou supraregionální obchodní destinací a mezinárodní autobusovou stanicí v Bratislavě. Projekt bude hrát zásadní roli při revitalizaci této části města a vytvoří nové společenské centrum s ideálním mixem nájemců, kvalitními službami a širokým sortimentem restaurací.

Víceúčelový projekt, navržený londýnskou architektonickou kanceláří Benoy a bratislavským architektonickým studiem Siebert+Talaš, nabídne 70 tisíc metrů čtverečních prodejních prostor, kancelářskou budovu o ploše 30 tisíc metrů čtverečních a novou mezinárodní autobusovou stanici o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních. Součástí plánů je také rekonstrukce nedaleké ulice Mlynské nivy.
 
„Těšíme se na zahájení stavby Stanice NIVY, která bude hrát významnou úlohu při transformaci této unaveně vyhlížející části města. Projektem NIVY vytváříme nové vitální společenské centrum s vynikajícími nákupními prostorami a restauracemi, kterých si budou moci užívat zdejší obyvatelé i návštěvníci odjinud. Jsme také hrdí na to, že našemu městu přineseme další tolik potřebnou zeleň,“ uvedl výkonný ředitel HB Reavis Slovakia Adrián Rác.
 
 
Prostory by měly po zpřístupnění v roce 2019 podle očekávání přilákat každý den více než 50 tisíc hostů. Novou kompletně integrovanou autobusovou stanici bude denně podle odhadů využívat až 20 tisíc cestujících a Stanica NIVY tak bude novou vstupní branou do Bratislavy. Díky trhu s čerstvými potravinami o rozloze tři tisíce metrů čtverečních, který bude nabízet kvalitní sezónní zboží a domácí výrobky, se z ní zároveň stane destinace pro gurmány. Střešní zahrada o velikosti dvou fotbalových hřišť s běžeckou dráhou a rekreačními zónami nabídne dostatek zeleně, umožňující odpočinek rodinám s dětmi a lidem, kteří budou v objektu pracovat nebo ho budou navštěvovat.
 
Developer pracuje zároveň na nové lanovce, která spojí oba břehy Dunaje, uleví dopravě v průběhu výstavby a dlouhodobě také zlepší celkovou infrastrukturu města. „Projekt NIVY je zaměřený na zákazníky a životní prostředí, tvoří jej špičkové prodejny a restaurace, jeho součástí je zeleň v podobě střešní zahrady, nabízí velmi dobré dopravní spojení a umožní vychutnat si toto dynamické centrum místním i turistům,“ uvedl Robert Bishop, ředitel kanceláře Benoy pro Evropu.
 
 
Projekt kompletně financuje společnost HB Reavis a celkový objem investice činí 345 milionů eur (270 milionů eur za mezinárodní autobusový terminál, nákupní pasáž a tržiště, 75 milionů eur za kancelářskou budovu). Také projektové práce zahrnují významnou investici společnosti HB Reavis do technické a dopravní infrastruktury oblasti ve výši asi 24 milionů eur.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Наличные в кредит http://lkredit.com.ua
http://maxformer.com

www.velotime.com.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018