Londýn stále vládne evropským nákupním třídám

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / Londýn stále vládne evropským nákupním třídám

29.4.2014

Londýn stále vládne evropským nákupním třídám PRAHA/LONDÝN - Nejnovější zpráva společnosti Colliers International ukázala, že Old Bond Street v Londýně si stále drží pozici nejdražší nákupní třídy v Evropě. Díky nájemnému prostor nejvyšší kategorie, které dosahuje 838 britských liber za čtvereční stopu za rok (908 eur za metr čtvereční za měsíc), a skutečnosti, že poptávka po exkluzivních prostorách i nadále převyšuje nabídku, se může londýnská Old Bond Street pochlubit výrazně vyšším nájemným, než kterékoliv jiné evropské nákupní třídy.

Žebříček pěti nejdražších nákupních tříd tvoří Old Bond Street v Londýně, Bahnhofstrasse v Curychu, Champs Élysees v Paříži, Via Monte Napoleone v Miláně a Stoleshnikov Lane v Moskvě. „Londýn stále představuje stěžejní lokalitu pro jakoukoliv značku, která usiluje o status mezinárodního luxusu. V současné době se zdá, že poptávka po prvotřídních lokalitách je nenasycená a dokonce ani nové ceny nájemného nedokážou přesně určit sílu místní poptávky,“ říká Paul Souber, ředitel maloobchodního oddělení pro centrální Londýn Colliers International.  „Jsme svědky toho, že maloobchodníci platí „klíčové peníze“ v řádech milionů liber, aby převzali kontrolu nad stávajícími nájmy, jen aby se prosadili na Old Bond Street. Měnící se nájemné může být na současné tržní úrovni, ale maloobchodníci budou stále platit další miliony, aby si udrželi obchod na této třídě,“ dodává.

 
Nákupní trhy v řadě zemí hlásí oživení
 
V komentáři v širším evropském maloobchodním prostředí, Sean Briggs, ředitel maloobchodního oddělení pro východní Evropu Colliers International, řekl, že se definitivně potvrdily známky oživení, mnoho evropských trhů od prvního čtvrtletí roku 2013 prý zaznamenalo změnu v nájemném prostor nejvyšší kategorie. „Poptávka mezinárodních maloobchodníků po klíčových nákupních oblastech řídila růst nájemného, a to zejména na klíčových evropských nákupních třídách – Old Bond Street v Londýně, Champs Élysees v Paříži a na Stoleshnikov Lane v Moskvě. V západní Evropě zaznamenaly meziroční růst nájemného, kromě Paříže a Londýna, také Mnichov, Berlín a Stuttgart,“ uvedl.
 
Některé trhy zaznamenaly pokles nájemného
 
Některé z trhů naopak na prestižních nákupních třídách zaznamenaly pokles nájemného. Například turecký Istanbul, i přes silné maloobchodní tržby a trvalou poptávku po mezinárodních značkách, vykázal výrazný pokles nájemného, a to jak v šestiměsíčním, tak ročním srovnání. Pokles byl spojen s oslabením turecké liry vůči euru a americkému dolaru. „Byly jsme také svědky poklesu nájemného na nákupních třídách v Ženevě, což představuje další korekci směrem k rozumnějším nájemním hodnotám na Rue du Rhône. A ve Varšavě, kde nájemné mírně kleslo, jsou nyní prémiové lokality na stejné úrovni jako nákupní centra,“ dodal Sean Briggs.
 
 
Žebříček 10 nejdražších nákupních tříd v Evropě (nájemné v eurech za m2/měsíc)
 
Ulice – město - nájemné prostor nejvyšší kategorie
 
Old Bond Street – Londýn -908
Bahnhofstrasse – Curych – 649
Champs Élysees – Paříž – 583
Via Monte Napoleone – Milán – 580
Stoleshnikov Lane – Moskva – 511
Via Condotti – Řím – 445
Rue du Rhône – Ženeva – 410
“Goldene U” – Vídeň - 400
Kaufingerstraße – Mnichov - 350
Tauentzienstraße – Berlín – 330
Königstraße – Stuttgart – 330
 
Zdroj: Colliers International

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.babyforyou.org

http://adulttorrent.org

adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018