Metrostav staví metro v Helsinkách

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / Metrostav staví metro v Helsinkách

15.6.2016

Metrostav staví metro v Helsinkách Smlouvu na výstavbu 2,7 km dlouhé trasy metra v Helsinkách (Finsko) podepsali zástupci Metrostavu a společnosti Länsimetro Oy. Jednička na českém stavebním trhu nabídla ve výběrovém řízení na ražby tunelu a stanice Espoonlahti, jehož se účastnilo celkem pět uchazečů, nejlepší podmínky. Práce začaly v květnu.

Na vítězství v tendru mělo vliv i dobré jméno Metrostavu, které získal na předchozích a aktuálních stavbách ve skandinávských zemích. Těmi jsou například tunely Hédinsfjördur (2006 -10) a Nordfjordur (2013 -17) na Islandu aprávě budované tunely Veitastrond  a  Joberg v Norsku. Zakázku za přibližně 33 milionů Eur získal Metrostav ve sdružení s finskou společností Destia. Metrostav bude provádět ražby tunelů a injektáže, finský partner bude provádět lomovou ražbu ve stanici, razit vertikální šachty a odvážet rubaninu. 
 
Za Metrostav povede práce Aleš Gothard, který má v ražení tunelů v severských zemích dlouholetou praxi. „Jsem si jist, že jako firma s rozsáhlými zkušenostmi v ražení tunelů nejen ve Skandinávii zvládneme výstavbu podle plánu a bez závažnějších problémů. Čeká nás ražba dvou traťových tunelů metra v úhrnné délce 2 770 metrů v profilu 36,2 metrů čtverečních, ražba stanice Espoonlahti, rozpletu a dvou apendixů vedoucí k šachtám technologií Drill & Blast,“ dodává.
 
Vzhledem ke stagnujícímu stavebnímu trhu v České republice realizuje Metrostav včetně svých dceřiných společností přes 30 procent svých tržeb v zahraničí. „Zatímco za hranicemi cítíme chuť a snahu investovat a využívat evropské dotace, u nás si to sami komplikujeme. Přestože bychom raději stavěli v České republice a zlepšovali infrastrukturu a životní prostředí našim spoluobčanům důsledky současného stavu stavební legislativy nás nutí hledat zakázky v cizích zemích. Pracujeme nebo jsme v nedávné minulosti úspěšně pracovali na Islandu, v Norsku, v Polsku, ve Finsku, v Bělorusku, na Slovensku a v dalších zemích,“ uvedl generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://www.babyforyou.org

https://gazon.net.ua

узнать больше unc-mps.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018