Projekt TWIN CITY změní širší centrum Bratislavy

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / Projekt TWIN CITY změní širší centrum Bratislavy

3.2.2015

Projekt TWIN CITY změní širší centrum Bratislavy BRATISLAVA - Společnost HB REAVIS Group začala naplňovat svůj dlouhodobý záměr výstavby komplexu TWIN CITY. Ten vyroste v bratislavské lokalitě Mlynské Nivy na místě výrobních hal závodu Kablo. Na uskutečnění jednoho z nejambicióznějších developerských projektů ve střední Evropě se dodavatelsky podílí PSJ prostřednictvím střediska železobetonových monolitických konstrukcí.

V létě letošního roku se rozběhla první fáze projektu TWIN CITY v podobě realizace dvou samostatných administrativních budov v jižní části území mezi ulicemi Karadžičova, Mlynské nivy a Továrenská. Oba sousední objekty budou shodně disponovat dvěma podzemními a osmi nadzemními podlažími a jejich fasády bude charakterizovat cihlový obklad. Lišit se budou tvarem svého půdorysu a rozsahem podlahové plochy, která v objektu A2 bude přesahovat 29 tisíc metrů čtverečních a v objektu A3 bude činit více než 39 tisíc metrů čtverečních.
 
Jižní část TWIN CITY naváže na existující městskou zástavbu ve směru od centra a výrazně ji obohatí. „V rámci projektu chceme vybudovat parky, terasy, cyklotrasy a parkovací místa pro kola. Městskou atmosféru nové bratislavské zóně dodají drobné obchody a služby v přízemí polyfunkčních budov,“ informoval Igor Mazúch, development manažer HB REAVIS Group, který doplnil, že vítanou proměnou projde celá Továrenská ulice, která získá charakter městského bulváru se zeleným ostrůvkem v jeho středu. Ulice bude rozšířena na 24 metrů a jsou z ní naplánovány vjezdy do podzemních garáží, které v první fázi vytvoří 670 parkovacích míst.
 
TWIN CITY představuje pro středisko železobetonových monolitických konstrukcí PSJ další velkou stavební výzvu a zároveň možnost navázat na nedávno dokončené zakázky pro developerskou společnost HB REAVIS Group - administrativní komplexy Metronom Business Center v Nových Butovicích a River Gardens v Karlíně. Bratislavská dodávka byla zahájena na konci září 2014 a vyžádá si denní nasazení až 200 pracovníků, přes čtyři tisíce kubíků betonu a osmiměsíční realizaci.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Bratislava - TWIn CITY - vizualizace

Bratislava - TWIn CITY - vizualizace

Bratislava - TWIn CITY - vizualizace

Bratislava - TWIn CITY - vizualizace

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

tokyozakka.com.ua

https://ivf-lab.com
Všechna práva vyhrazena © 2018