PSJ Bau dokončila bytový dům Merkur I. v Drážďanech

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ Bau dokončila bytový dům Merkur I. v Drážďanech

8.10.2016

PSJ Bau dokončila bytový dům Merkur I. v Drážďanech Obnovená stavební premiéra PSJ v Německu je u konce. Na konci září letošního roku byla zdárně završena výstavba bytového domu Merkur I. v drážďanské ulici Wallstrasse. Pozoruhodný záměr investorského sdružení Baywobau CTR, který si vyžádal stavební náklady ve výši 10,5 milionů eur bez daně, realizovala sesterská firma PSJ Bau. Značka PSJ u našich západních sousedů dokončila další zakázku po 24 letech dlouhé odmlce.

Projekt Merkur I. představuje sedmipatrový bytový dům se dvěma podzemními patry pro garáže a sklepy. Objekt nabízí 62 bytových jednotek a přízemní komerční prostor, v němž bude sídlit banka Postbank. O kvalitě projektu Merkur I. svědčí fakt, že byl investorem prodán společnosti Patrizia Immobilien AG z Mnichova, jedné z největších property management firem v západní Evropě.
 
Stavební ruch v bytovém domě ještě zcela neustal, neboť v některých bytech probíhá kompletace sanity a elektra, montáže saun či drobných truhlářských prvků. Přesto můžeme hodnotit: „Z první etapy projektu Merkur se v centru Drážďan vyklubal krásný a zároveň moderní bytový dům. Každý byt disponuje terasou a parkovacím místem v podzemní garáži. Moc by mne potěšilo, kdybychom na naši práci a zkušenosti mohli navázat realizací projektu Merkur II. Mimochodem, jsem hrdý na to, jak se nám podařilo nejprve vymyslet a následně zrealizovat balkóny. Jejich řešení prošlo dlouhými měsíci designování a stala se z nich ozdoba a charakteristický prvek celé budovy,“ upozornil Jiří Boudník, spolujednatel PSJ Bau.
 
Lišil se nějak hektický závěr stavby v Německu a v Česku? „U našich západních sousedů je kolaudační proces jednodušší, neboť neexistuje závěrečná kolaudace a stavba průběžně prochází schvalovacími procesy jednotlivých souborů, jako je statika, požární systémy či elektro revize. Enormnímu stresu a tlaku jsme se ale rozhodně nevyhnuli. Pro laiky bych finiš zakázky popsal jako maratonský běh, kde finální pásku sbalil pes a uhání s ní ještě dále. Člověk ví, že už mu dochází síly, ale toho psa musí chytit,“ trefně poznamenal Boudník.
 
Drážďanská zakázka se pro realizační tým PSJ Bau stala velkou studnicí těžce získaných poznatků. „Těch specifik, se kterými jsme se museli vypořádat, byla opravdu velká spousta. Rychle jsme zjistili, že bez německy mluvícího týmu nepostavíme ani dopravní značku a že němečtí subdodavatelé jsou mnohem citlivější na úhradu faktur po splatnosti. České firmy zase trpěly zbytečnými obavami z německých úřadů a kontraktů na západ od nás, s nimiž většina z nich neměla žádné zkušenosti. Komunikaci nám notně stěžoval fakt, že jsme byli ještě tři měsíce po začátku stavby stále bez internetu a německých mobilních telefonů. Navíc jsme za chodu díla řešili nemalé potíže s personálním obsazením realizačního týmu,“ uvedl Jiří Boudník.
 
 „Ještě před začátkem prací na základové desce nás vylekal fakt, že se nám vypumpovaná voda vracet začala přes podzemní jílovité vrstvy zpět na stavbu. V závěru zakázky jsme se museli vypořádat s výpadkem fasádníků a obkladačů. Vedle toho jsme měli obavy, zda splníme podmínky zvukové izolace, která je v Německu velice přísná,“ doplnil.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

фондовый рынок

ac-sodan.info/kosak/area/nagasaki-html

www.steroid-pharm.com/vermodje-srl-moldova.html
Všechna práva vyhrazena © 2018