PSJ dokončila v Drážďanech hrubou stavbu projektu Merkur I.

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ dokončila v Drážďanech hrubou stavbu projektu Merkur I.

4.1.2016

PSJ dokončila v Drážďanech hrubou stavbu projektu Merkur I. DRÁŽĎANY - Sesterská firma PSJ Bau zahájila před rokem v Drážďanech výstavbu bytového domu Merkur I. pro investorské sdružení Baywobau CTR. Nastartovala tím svoji existenci, což též znamenalo návrat značky PSJ do Německa po více než dvaceti letech. Po dvanácti měsících slaví PSJ Bau první rok na německém stavebním trhu a zároveň se v ulici Wallstrasse tyčí dokončená hrubá stavba sedmipatrového bytového domu se dvěma podzemními patry pro garáže a sklepy.

Objekt nabídne 62 bytových jednotek a přízemní komerční prostor, v němž bude sídlit banka Postbank. Finanční objem díla včetně daně představuje 10,5 milionů eur. Budova dosáhla nejvyššího bodu 5. prosince 2015, tedy 10 dní před smluvním termínem. Hrubou stavbu zkompletovalo specializované středisko železobetonových monolitických konstrukcí PSJ. O kvalitě projektu Merkur I. svědčí fakt, že byl investorem prodán společnosti Patrizia Immobilien AG z Mnichova, jedné z největších property management firem v západní Evropě.

„Těší nás, že obnovená premiéra PSJ na německém trhu běží podle plánů. Děje se tak přesto, že jsme se museli vypořádat s obtížným tendrováním, neznalostí trhu či některými technickými komplikacemi. Předpokládáme, že naplníme i další uzlové termíny, které představuje zajištění vodotěsnosti stavby do konce února a předání komerčních prostor i vzorového bytu v polovině března 2016. Plynulý chod díla je důležitým předpokladem pro etablování stavební firmy PSJ Bau GmbH na německém trhu a získání dalších zakázek,“ zdůraznil Jiří Boudník, spolujednatel PSJ Bau.
 
„Roční bilance PSJ Bau je zdravá. Zkušenosti, které naše realizační týmy načerpaly na stavbě projektu Merkur I. v Drážďanech a na menší zakázce v nedalekém městě Riesa, kde probíhá přestavba Domova pro seniory, jsou nedocenitelné. Klíčové je, že jsme překonali největšího nepřítele v podobě strachu z neznámého prostředí a trhu. Nyní jsme pokorně optimističtí a věříme, že budeme schopní s kombinací českých a německých firem konkurovat místním firmám na projektech velikosti od 5 do 500 milionů eur,“ dodala Blanka Dokoupilová, spolujednatelka společnosti PSJ Bau.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

инвестиционные стратегии

Купить металлочерепицу в киеве читать подробнее
Купить профнастил читать подробнее
Všechna práva vyhrazena © 2018