PSJ dokončila v ruské Kazani výškovou rezidenční budovu

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ dokončila v ruské Kazani výškovou rezidenční budovu

9.8.2014

 PSJ dokončila v ruské Kazani výškovou rezidenční budovu KAZAŇ - V Kazani skončil na konci července další významný projekt, na kterém se podílela akciová společnosti PSJ. V hlavním městě Tatarstánu, ve kterém žije 1,2 milionu obyvatel, vyrostla náklady necelých 32 milionů eur osmadvacetipodlažní rezidenční budova představující úvodní etapu komplexu Megapolis. Na financování se podílela Komerční banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP). Investorem díla byla mezinárodní developerská skupina Clover Group.

Nová rezidenční budova se svými šestadvaceti nadzemními podlažími stala jednou z výškových dominant Kazaně. Rezidenční část komplexu Megapolis v Kazani na více než 38 tisících metrech čtverečních disponuje celkem 399 apartmány v dispozicích od 3 + 1 až po 1 + 1. V přízemí budovy se nachází dva tisíce metrů čtverečních komerčních ploch a ve dvou podzemních podlažích 400 parkovacích míst. „Nová elegantní výšková budova nabízí byty vyššího standardu ve velice zajímavé lokalitě v historickém a obchodním centru města. Tomu odpovídá uspokojivý vývoj prodejů těchto bytů,“ uvedl Martin Švoma, projektový manažer PSJ z Divize export.
 
Výstavba železobetonového kolosu začala už před třemi lety, ale její průběh nebyl zcela plynulý. „Na dílčím posunu původního termínu předání díla mělo vliv více faktorů. Především se na něm nepříznivě podepsala světová letní univerziáda, která v Kazani probíhala v červenci loňského roku. Magistrát města v jejím průběhu vyžadoval klid, stavební práce a činnosti se tak mohly realizovat pouze omezeně a to především v interiéru.,“ informoval Martin Švoma.
 
Kazaňský Megapolis by rozhodně neměl zůstat pouze u první rezidenční etapy. Zahájení prací na druhé etapy komplexu, která by měla obnášet výstavbu dvou kancelářských budov a podzemních parkovišť o celkové ploše zhruba 52 tisíc metrů čtverečních, lze očekávat již na podzim 2014.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Kazan-Megapolis-1.jpg

Kazan-Megapolis-1.jpg

Kazan-Megapolis-2.jpg

Kazan-Megapolis-2.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.avrora-trans.com
Všechna práva vyhrazena © 2018