PSJ dokončilo v ruském Kstovu výrobní halu firmy BRANORUS

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ dokončilo v ruském Kstovu výrobní halu firmy BRANORUS

9.3.2016

PSJ dokončilo v ruském Kstovu výrobní halu firmy BRANORUS Exportní divize akciové společnosti PSJ na počátku února 2016 oficiálně dokončila výstavbu výrobní haly firmy BRANORUS. Vyrostla v sedmdesátitisícovém městě Kstovo. Investorem díla za necelé tři miliony eur byla ruská dceřiná společnost české skupiny BRANO GROUP, která je významným výrobcem zavíracích mechanismů, pedálových systémů, rámů sedaček a dalších komponentů pro automobilový průmysl.

Zakázka probíhala pouhých 30 kilometrů od Nižného Novogorodu od března 2015. Na pozemku o rozloze 9671 metrů čtverečních a zastavěné ploše 3550 metrů čtverečních vznikla moderní výrobní hala, která po stavební stránce získala konečnou podobu již na počátku listopadu loňského roku. „Poté společnost BRANORUS zahájila postupné stěhování výrobních technologií. Zároveň do ledna 2016 probíhaly dokončovací práce v podobě regulace systémů ventilace či topení a též byly uskutečněny některé dodatečné práce potřebné k instalaci výrobní technologie. Šlo o rozvod stlačeného vzduchu a technologické vody, úpravy rozvaděče z důvodu navýšení a změny rozmístění výrobních zařízení,“ informoval Lubomír Hučko, projektový manažer PSJ.

Ke slavnostnímu otevření výrobní haly došlo 4. února za účasti majitele BRANO GROUP Pavla Juříčka, generálního ředitele BRANORUS Jiřího Adámka, českého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka, gubernátora Nižněgorodské oblasti Valerije Šanceva a představitelů PSJ – Josefa Nohy a Milana Věžníka. Od počátku února se v novém závodě naplno rozběhla výroba. Společnost PSJ zakázku získala na základě konkrétní poptávky investora. „Kontrakt probíhal v systému „otevřených karet“, tedy cost&fee, kdy nám byly a jsou hrazeny veškeré prokázané náklady na stavbu a projekt plus pevně stanovená fixní odměna. Součástí naší dodávky byla celá stavební část díla kromě výrobní technologie,“ uvedl Karel Vavruška, exportní specialista PSJ.
 
Výstavba výrobního závodu BRANORUS měla ještě jedno specifikum. „Naše role v oblasti zajištění projektové dokumentace byla vskutku komplexní. Jako zadání jsme obdrželi hmotovou a dispoziční studii a následně jsme pro objednatele provedli všechny potřebné stupně projektové dokumentace jak pro zajištění povolení ke stavbě, tak i pro vlastní realizaci. Za námi šel též inženýring, tedy faktické zabezpečení všech stanovisek správců sítí a veškerých povolení pro stavbu. V rámci kolaudace jsme zajišťovali správní úkony pro uvedení stavby do provozu a naše činnost byla završena autorským dozorem projektanta na stavbě,“ popsal Karel Vavruška.
 
Externím projektantem, který pro PSJ plnil roli generálního projektanta, byl atelier Cuboid Architekti, se kterým PSJ spolupracovala již v rámci projektu M5Mall v Rjazani. „Celý projekt jsme tak zajistili způsobem „Design & Build“, což mělo i tu výhodu, že jsme při projektování volili pro nás vhodné postupy a osvědčené technologie, což se příznivě odrazilo jak na ceně díla, tak i na rychlosti provádění,“ zdůraznil Vavruška.
 
Dokončenou stavbu lze rozdělit na tři vzájemně propojené části, které tvoří výrobní hala, nižší objekt s technickým a kancelářským zázemím a venkovní zastřešená část příjmu a výdeje zboží. Nosnou konstrukci objektu představuje železobetonový skelet a krov z ocelových příhradových vazníků. Lehký střešní plášť se skládá z trapézového plechu, tepelné izolace a hydroizolační folie, přičemž fasádní plášť je ze standardních sendvičových panelů. Uvnitř haly zaujme mostový jeřáb, jehož montáž náležela do kontraktu PSJ. Součástí díla samozřejmě byla realizace vnitřních a venkovních inženýrských sítí včetně kanalizace, stejně tak i objízdná a příjezdová komunikace.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Indoor soft play equipment look
farkopi.com

続きを読みます
Všechna práva vyhrazena © 2018