PSJ v Bělorusku kompletuje závod Kronospan

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ v Bělorusku kompletuje závod Kronospan

29.6.2012

PSJ v Bělorusku kompletuje závod Kronospan SMORGOŇ – Společnost PSJ momentálně realizuje zakázku, která nemá v dvaadvacetileté historii firmy obdoby. Divize kapacity zajišťuje pro významnou dřevozpracující společnost Kronospan Holding demontáž výrobních linek i celých průmyslových objektů v Ebersdorfu a Magdeburgu a jejich následnou v montáž běloruském městě Smorgoni. Poměrně široké spektrum dílčích dodávek ze strany pracovníků PSJ obnáší práci až do dubna 2013 v celkovém finančním objemu 6,46 milionu eur.

Postupná demontáž výrobních a skladovacích hal v německém Ebersdorfu byla zahájena v srpnu 2011. „Pro transport do Běloruska jsme připravili ocelové konstrukce, opláštění, střechy a veškeré světlíky a výplně otvorů. Vše jsme samozřejmě museli přizpůsobit transportní velikosti, což byl problém zejména u velkých střešních nosníků. Každopádně po bývalém závodu v Ebersdorfu zůstala jen holá plocha,“ uvedl šéf střediska ocelových konstrukcí Jaromír Juránek.
 
Práce v novém závodě začnou na konci července
 
Transport do Běloruska zajišťoval investor, který tento logisticky náročný proces rozjel až v momentě, kdy se na místě nového závodu završils stavební připravenost. „Naše montážní kapacity se tak do města Smorgoň, které se nachází poměrně blízko hranic s Litvou v oblasti Grodno, přesunuly až koncem února letošního roku. Navázaly na práci firmy zajišťující dodávku spodní stavby, betonových patek a části vyzdívek. Montáž ocelových konstrukcí a opláštění na jednotlivých objektech běží díky enormnímu nasazení všech pracovníků dle předpokladů, završíme ji na konci července. V témže měsíci by z linky měly sjet první OSB desky,“ informoval Jaromír Juránek, který neskrývá spokojenost s prací českých subdodavatelů i běloruských firem.
 
PSJ opraví a dostaví chátrající halu
 

Jen u montáže přesunutých objektů však nezůstane. V areálu budoucího závodu se nachází nedostavěná chátrající hala, jejíž železobetonová konstrukce zabírá půdorysnou plochu 100 tisíc metrů čtverečních. PSJ bylo pověřeno její postupnou dostavbou. „Naše středisko ocelových konstrukcí provádí opravu střechy, instaluje prosvětlení vrat a dveří a montuje opláštění na předsazené nové ocelové konstrukci,“ doplnil Jaromír Juránek. Do běloruského města Smorgoň směřují výrobní linky a objekty nejen z Ebersdorfu. Divize kapacity PSJ má od 1. dubna nasazen tým pracovníků i v německém Magdeburgu, kde zajišťuje demontáž technologie lisu na výrobu MDF desek, dalších návazných technologií a částečně též halových objektů. Opětná montáž lisu by měla v Bělorusku probíhat od srpna do září letošního roku. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

билборды харьков

автоматический полив киев
Všechna práva vyhrazena © 2018