PSJ v Tbilisi realizuje termální komplex

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ v Tbilisi realizuje termální komplex

18.11.2012

PSJ v Tbilisi realizuje termální komplex TBILISI - V červenci letošního roku začala v gruzínské metropoli Tbilisi výstavba termálního komplexu, který v Gruzii nemá obdoby. Aquapark Gino Paradise roste pod vedením akciové společnosti PSJ poblíž přehradní nádrže Tbiliské moře, kde mezi lesy a borovicemi vznikne ucelený areál s rozličnými bazény, wellness centrem a dalšími atrakcemi. Stavební náklady díla činí 18,8 milionů eur, přičemž exportní financování zajišťuje PPF Banka ve spolupráci s Exportní garanční a pojišťovací společností (EGAP).

Největší projekt svého druhu v Gruzii bude obsahovat 12 vnitřních a venkovních bazénů (např. bazén dětský, vlnový, klidový, relaxační, se slanou vodou či plavecký) v deseti filtračních okruzích s celkovou plochou 3 200 metrů čtverečních. Dále zde budou pro návštěvníky k dispozici doplňkové atrakce jako je divoká řeka s pirátskou lodí a whirlpoolem, wellness a relax centrum, sauny, tři velké tobogány, řada dětských skluzavek a spousta dalších lákadel. Otevření Aquaparku Gino Paradise se plánuje na jaro příštího roku.

Stavbu, která se právem stane pýchou obyvatele Tbilisi, řídí stavbyvedoucí Ing. Zdeněk Sumec, který popsal i další vznikající objekty: „Centrem celého komplexu se stane provozní budova, která se bude skládat z několika přízemních a dvojposchoďových jednotek spojených do kompaktního funkčního celku. Samostatně bude umístěn oválný objekt, v němž budou uloženy bazénové technologie – filtrace, ohřev a akumulace vody.  Zapomenout nemohu ani na tribunu pro 248 diváků, který vzniká u venkovního plaveckého bazénu, na restauraci Puerto Rico, na energocentrum, trafostanici a objekt pro ubytování zaměstnanců a servis.“
 
Doplňme, že součástí relaxačního areálu budou na břehu přehradní nádrže písková hřiště pro fotbal a volejbal. Stavbaři budou muset provést i četné terénní a sadové úpravy, neboť zelené plochy představují zhruba 45 tisíc metrů čtverečních, kolem areálu povede okružní asfaltová komunikace a součástí komplexu bude i velkokapacitní parkoviště.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.pharmacy24.com.ua/sialis-tadalafil/sialis-20-mg/sialis-gel-tadarise-20-oral-jelly
Všechna práva vyhrazena © 2018