PSJ v Ženevě modernizuje ubytovací kapacity pro CERN

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / PSJ v Ženevě modernizuje ubytovací kapacity pro CERN

21.4.2015

PSJ v Ženevě modernizuje ubytovací kapacity pro CERN ŽENEVA - Vědci z Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) budou usínat v pokojích, které pro ně za 1,5 milionů eur kompletně přestaví akciová společnost PSJ. Ta zakázku pro prestižního investora získala v celoevropském tendru v konkurenci firem mimo jiné ze Švýcarska, Itálie či Francie. „Uspěli jsme díky nejnižší cenové nabídce. Lhůta pro vypracování nabídky činila čtyři týdny, během ní proběhla povinná prohlídka místa stavby a konference zadavatele s uchazeči. Náročnost tendru spočívala v objemu zadávací dokumentace, kde kromě standardní technické dokumentace bylo třeba nastudovat a do nabídky promítnout množství informací z celé řady interních dokumentů CERNu,“ říká projektový manažer PSJ Jaroslav Řičánek.

Další obtížnou část přípravy nabídky, kterou bylo třeba zvládnout, představovala pro PSJ do té doby relativně neznámá situace na švýcarském trhu v oblasti cenové hladiny materiálů a služeb, pracovně právních předpisů a legislativy vůbec. „Vlastní kontrakt jsme obdrželi čtyři týdny po odevzdání nabídky,“ pokračoval Řičánek. Zakázka se rozběhla v lednu letošního roku, přičemž k dokončení stavebních prací by mělo dojít ve velmi krátkém termínu už do konce června 2015. PSJ v areálu CERN realizuje rekonstrukci 4. a 5. patra budovy č. 38, která představuje ubytovací zařízení hostelového typu pro vědecké pracovníky CERNu.
 
Předmětem prací je rekonstrukce společných prostor a 72 malých bytových jednotek v příslušných patrech budovy, které nabízejí ložnici a jádro se sociálním zařízením. „Rekonstrukce obnáší odstrojení a bourání stávajících konstrukcí a následně provádíme kompletní modernizace prostor v příslušných patrech. Jsme rádi, že se nám do vlastních stavebních prací podařilo z velké části zapojit české firmy a pracovníky včetně výrobních kapacit PSJ,“ uvedl projektový manažer PSJ.
 
Rozsáhlý areál CERN, který leží na francouzsko-švýcarské hranici západně od Ženevy, zahrnuje zhruba 400 budov a objektů. V tamních vědeckých zařízeních pracuje okolo 9500 vědců, což je polovina všech částicových fyziků na světě. Vědci reprezentují 500 univerzit či jiných odborných pracovišť a více než 80 národností. „Zakázka pro takto prestižního zákazníka má velký referenční význam a zároveň ohromný potenciál s ohledem na další rekonstrukční práce, které se v rozsáhlém areálu CERNu v dohledné době chystají. Už nyní můžeme konstatovat, že jsme se zde velmi dobře zapsali a můžeme směle uvažovat o dalších realizacích pro tohoto investora,“ uzavřel svůj komentář Řičánek.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

776674.e-kirpich.kiev.ua

там granit-sunrise.com.ua

http://www.viagra-on.com/
Všechna práva vyhrazena © 2018