Společnost HB Reavis se dohodla na prodeji dvou nemovitostí v Košicích

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / Společnost HB Reavis se dohodla na prodeji dvou nemovitostí v Košicích

3.1.2015

Společnost HB Reavis se dohodla na prodeji dvou nemovitostí v Košicích KOŠICE - HB Reavis Group, přední developer ve střední a východní Evropě, oznámil prodej nákupního centra Aupark Košice, kancelářské budovy Aupark Tower Košice a připravovaného developmentu Malinovského kasáren v Košicích v celkové hodnotě 165 miliónů eur. Kupujícím je New Europe Property Investments (NEPI), realitní investiční společnost kotovaná na burze cenných papírů v Johannesburgu, na regulovaném akciovém trhu v Bukurešti a na trhu AIM londýnské burzy cenných papírů.

Košický Aupark sestává z přibližně 34 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné maloobchodní plochy a 1 100 parkovacích míst. Projekt umístěný v centru Košic je obsazený atraktivními značkami. Od svého otevření v roce 2011 vykazoval meziročně dvojciferný růst obratu a s každoroční návštěvností přibližně 11 milionů lidí patří mezi špičku nákupních center na Slovensku.
 
Součástí prodeje je i přilehlá věž Aupark Tower, která má 12 700 metrů čtverečních pronajímatelných kancelářských ploch. Věž je přímo propojená s nákupním centrem a je sídlem významných společností. Transakce ještě podléhá schválení Antimonopolního úřadu SR, který ji musí posoudit v souladu se zákonem na ochranu hospodářské soutěže.
 
Jde již v pořadí o druhý obchod mezi HB Reavis a NEPI, protože v roce 2013 NEPI koupil od HB Reavis nákupní centrum Aupark v Žilině. „Značka Aupark se stala synonymem nejmodernějších nákupních center nejvyšší kvality a prodej košického projektu znamená úspěšné završení našeho developerského procesu. Zájem NEPI o další z našich Auparků zvýrazňuje kvality tohoto konceptu a dokazuje jeho dlouhodobou atraktivitu nejen v očích zákazníků, ale i investorů,“ uvedl Marian Herman, finanční ředitel společnosti HB Reavis. Dodal, že koncept Auparků se bude nadále rozvíjet, aktuálně se připravuje otevření první ho Auparku v Česku, konkrétně v Hradci Králové.
 
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Aupark-Tower-Kosice.jpg

Aupark-Tower-Kosice.jpg

Nakupni-centrum-Aupark-Kosice.jpg

Nakupni-centrum-Aupark-Kosice.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.pillsbank.net

читайте здесь biceps-ua.com
Všechna práva vyhrazena © 2018