Terminál v Nižném Novgorodu už začíná sloužit provozu

Hlavní stránka / Zajímavosti ze zahraničí / Terminál v Nižném Novgorodu už začíná sloužit provozu

9.5.2016

Terminál v Nižném Novgorodu už začíná sloužit provozu Akciová společnost PSJ fakticky završila prestižní výstavbu nového terminálu pro osobní přepravu na letišti Strigino v Nižném Novgorodu. Významnou dopravní tepnu, která je nezbytná pro zvládnutí světového fotbalového šampionátu v roce 2018, si na konci března prohlédl i ruský prezident Vladimir Putin. K dokončení zásadní modernizace letiště, která si vyžádá investici přesahující 3,2 miliardy rublů, už nyní zbývá pouze zprovoznění systému chlazení a provedení terénních úprav, k čemuž dojde do konce května letošního roku.

Nový terminál pro osobní přepravu zahrnuje 27 tisíc metrů čtverečních ploch a poskytne díky využití nejmodernějších technologií služby cestujícím a leteckým společnostem na kvalitativně vyšší úrovni. Odbavovací kapacita nového terminálu bude činit více než 1,5 milionu cestujících ročně. Terminál je vybaven čtyřmi teleskopickými nástupními mosty a dalším moderním technologickým zařízením.
 
Stavební práce na novém terminálu budou probíhat až do 1. června 2016, neboť investor s ohledem na rozsáhlé změny zadání a projektové dokumentace přistoupil na etapovité předávání objektu do užívání. Část, v níž jsou odbavovány vnitrostátní lety, obdržela kolaudační rozhodnutí 25. prosince 2015. „Poté byl prostor připraven ke komplexním zkouškám chodu objektu a nezbytnému zaučení personálu. Souběžně bylo nutné vyřešit požární bezpečnost této části budovy, jelikož projekčně nebyla navržena pro nezávislý provoz jednotlivých etap. Plný letecký provoz na lince pro vnitrostátní lety se tak rozběhl 4. března 2016,“ informoval projektový manažer Pavel Duran.
 
PSJ se v rámci výstavby terminálu setkalo s tradičními komplikacemi zakázek v Ruské federaci: „Zásadní problémy představoval stav projektové dokumentace, která nebyla s ohledem na množství průběžných změn a upřesňování zadání ze strany investora k dispozici v potřebných termínech a kvalitě. To se samozřejmě negativně promítalo do koordinace dokončovacích prací a problémů s místními dodavateli, kteří mnohdy kapacitně nezvládali zvýšené nasazení při závěrečných pracích a dvousměnný provoz. Potřebné kapacity jsme tak museli najímat od jiných firem. Ve vrcholné fázi na stavbě pracovalo kolem 700 lidí,“ doplnil Pavel Duran.
 
Program rozvoje a rekonstrukce nižněgorodského leteckého uzlu bude probíhat po etapách a je naplánován až do roku 2021. Investorem díla je nejvýznamnější letištní holding v Rusku – společnost ZAO UK „Aeroporty Regionov“, která spravuje a modernizuje letiště v Jekatěrinburgu, Samaře a právě v Nižném Novgorodu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

депозиты физ лиц

alpari личный кабинет

ukrterminal.kiev.ua/ru/services/Transportnoekspeditsionnye-uslugi/
Všechna práva vyhrazena © 2018