Analýza M&M Reality: Rok 2012 odstartoval vysoko nad hranicí letitého rekordu

Hlavní stránka / Zprávy dne / Analýza M&M Reality: Rok 2012 odstartoval vysoko nad hranicí letitého rekordu

4.4.2012

Analýza M&M Reality: Rok 2012 odstartoval vysoko nad hranicí letitého rekordu PRAHA - Stagnace cen nemovitostí a meziroční nárůst poptávky po nich o víc než čtvrtinu. Takové jsou výsledky hodnocení prvního kvartálu 2012 společnosti M&M Reality. Negativní dopady ekonomické krize na obchod s realitami jsou, zdá se, zažehnány. Specialisté z M&M Reality hlásí nejsilnější začátek roku v sedmileté historii svého podnikání.

V lednu až březnu 2012 se hodnota nemovitostí z druhé ruky výrazně nezměnila. Lehce zdražily pouze pozemky, maximálně však o jedno až dvě procenta, a to již tradičně na základě sezonní vlny zájmu. Mezi cenově nejzajímavější lokality patří dlouhodobě severní Čechy a severní Morava. „Například na Mostecku a Teplicku koupíte za milion čtyři byty a můžete je pronajímat se ziskem vyšším, než když za milion koupíte jeden byt v Pardubicích,“ potvrdil pověst regionu Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality. „Letos mě velmi překvapila Vysočina, kde jsme za leden a únor zaznamenali o 57 procent více prodejů než loni touto dobou. A v neposlední řadě nesmím opomenout Ostravsko, kde ač je velké množství volných bytů, tak obchody stále rostou,“ doplnil.

Podle Miroslava Jonáše pomohlo pozitivní situaci na trhu s nemovitostmi ustálení politiky hypotečních bank. „Oproti loňskému roku můžeme klientům vyřizovat půjčky mnohem snadnější a přístupnější cestou. Společnost zaznamenala nárůst poptávky o více než 25 procent a čísla to dokládají: jde o nejlepší leden a únor od vzniku firmy v roce 2005 a také podle březnových výsledků i dalších ukazatelů, které sledujeme, výrazně překročíme letošní plán obratu, který jsme si stanovili o čtvrtinu vyšší než v rekordním loňském roce,“ uvedl Miroslav Jonáš.

Jen rekreační objekty, kterým od března měla začít prodejní sezona, si nejspíš ve srovnání s předešlým rokem nijak nepolepší. Pro stávající klientelu převážně mladých lidí nejsou příliš atraktivní. „Převis nabídky chatových objektů je od roku 2009 stále vysoký a ani letos se nedá očekávat výrazný boom v jejich nákupu. Je třeba si uvědomit, že generace, která nyní odrůstá, si za posledních dvacet let odvykla jezdit každý víkend na chalupu,“ vysvětlil Miroslav Jonáš.

Při pohledu na vývoj trhu s nemovitostmi zaráží odborníky z M&M Reality jediná věc. „Proč pokračují výstavby nových bytů, když desítky tisíc bytů a domů postavených v předchozích dvou třech letech zejí prázdnotou a developeři je stále nabízejí za nesmyslné ceny? Češi opravdu nejsou hloupí a zvlášť krátce po realitní krizi, masivních propadech cen a podobně nebudou nesmyslně utrácet – zvlášť, když kvalita za cenou výrazně pokulhává,“ nadhodil Miroslav Jonáš. Výsledky podnikání M&M Reality z posledních měsíců jasně ilustrují atmosféru na českém trhu a dokládají, jaké bydlení za současných podmínek kupující preferují. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://velotime.com.ua

www.agroxy.com/prodat/proso-136/kievskaya-obl

https://avtopoliv-gazonov.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018