Asociace developerů: Politika nesmí ničit budoucnost Prahy

Hlavní stránka / Zprávy dne / Asociace developerů: Politika nesmí ničit budoucnost Prahy

17.10.2016

Asociace developerů: Politika nesmí ničit budoucnost Prahy Stávající situace na Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy zásadním způsobem destabilizuje rozvoj a tedy také budoucnost Prahy. Příčinou celé této situace je upřednostnění politiky a politikaření před odbornou činností a prací specialistů. Tvrdí to zástupci Asociace developerů.

„Asociace developerů apeluje na politiky, kteří Prahu řídí, aby se vrátili k dialogu založenému na zodpovědném a odbornému přístupu k rozvoji Prahy, aby co nejrychleji obnovili stabilitu na IPR, včetně důvěry v odborníky, kteří zajišťují jeho činnosti. Je nezbytné co nejrychleji pokračovat v přípravě Metropolitního plánu hlavního města Prahy,“ říká její ředitel Tomáš Kadeřábek.
 
Jak dodává, IPR a odborníci, pracující na Metropolitním plánu, musí být chráněni před nestabilním politickým vlivem. „Územní plánování je ryze odbornou věcí, která by neměla být a nesmí být ochromována v důsledku politických šarvátek a mocenských bojů kohokoli,“ dodává Kadeřábek. Členové Asociace developerů opakovaně volají po stabilizaci právního prostředí (a to nejen na území hlavního města Prahy) a po jasných pravidlech, která má pro Prahu ve značné míře určit právě připravovaný Metropolitní plán.
 
„Nový územní plán se pro Prahu připravuje již řadu let a je nutné upozornit, že každé další oddálení, přerušení či dokonce zastavení přípravy plánu bude mít za důsledek zpomalení nebo zastavení rozvoje Prahy,“ zdůrazňuje ředitel Asociace developerů Tomáš Kadeřábek. Apeluje tedy, aby zpracování Metropolitního plánu nebylo v žádném případě nebylo ovlivňováno politickým či jiným nátlakem.
 
Rada hl. m. Prahy na konci září odvolala ředitele Institutu plánování a rozvoje Petra Hlaváčka a řízením instituce pověřila jeho zástupce Ondřeje Boháče. Ing. arch. Petr Hlaváček zastával funkci ředitele od února 2015 poté, co úspěšně prošel otevřeným výběrovým řízením a odborná komise jej doporučila Radě hl. m. Prahy jako nejlepšího možného kandidáta. V reakci na toto odvolání dala výpověď řada dalších zaměstnanců IPR.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.best-cooler.reviews

www.booker.in.ua

www.profvest.com
Všechna práva vyhrazena © 2018