Bydlení na Barrandově bylo oblíbené už v dávné minulosti

Hlavní stránka / Zprávy dne / Bydlení na Barrandově bylo oblíbené už v dávné minulosti

5.4.2016

Bydlení na Barrandově bylo oblíbené už v dávné minulosti Pražský Barrandov byl vyhledávanou lokalitou pro bydlení už v dávné minulosti. Svědčí o tom výsledky archeologického průzkumu před zahájením stavby 269 moderních bytů v projektu Výhledy Barrandov developerské společnosti EKOSPOL. Archeologové ze společnosti Labrys při něm objevili mimo jiné půdorys řivnáčské chaty včetně vnitřního vybavení zastoupeného opracovaným pískovcovým kamenným blokem z období eneolitu, tedy pozdní doby kamenné.

Za velmi významné tým pod vedením Yanna Bélieze označuje také odkrytí části celistvého a logicky uspořádaného lidského sídliště z doby bronzové, které archeologové považují za důležité pro poznání osídlení Prahy v této době. Několik objektů podle archeologů spadá do raného středověku, jejich funkci však zatím neurčili. Při záchranném archeologickém výzkumu nalezli také novověkou cestu vedoucí od severu k jihu, která byla podle známek intenzivně používána. „Veškeré zjištěné skutečnosti poukazují na to, že tato barrandovská lokalita je důležitou chrono-kulturní křižovatkou pro region Prahy a Středočeského krasu již od období pravěku,“ vyzdvihují význam lokality archeologové ve své zprávě.
 
Všechny nalezené předměty, včetně mnoha úlomků keramiky a blíže neurčeného bronzového předmětu, jsou uloženy v Muzeu hlavního města Prahy. Jejich budoucí analýzy pomohou podle archeologů vylepšit a upřesnit význam a vývoj této lokality už od pravěku. „Archeologický průzkum potvrdil, že si výjimečnost této lokality uvědomovali už naši dávní předci, kteří zde přirozeně budovali svá sídla. To už brzy zjistí 269 domácností, které zde už příští rok naleznou svůj nový domov. Lepší místo pro nový byt, navíc prověřené už v pravěku, v Praze prostě nenajdou,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice.
 
Projekt Výhledy Barrandov, který vyrůstá po pravé straně Werichovy ulice při příjezdu směrem od konečné tramvajové zastávky „Sídliště Barrandov“, tvoří 269 nových bytů s dispozicemi 1+kk až 5+kk ve dvou devítipodlažních domech s ustupujícími horními podlažími. Velikosti bytů začínají na 34,7 metru čtverečního, největší byt nabídne svému majiteli 126,4 metru čtverečního. Součástí každého bytu jsou balkony nebo terasy. V podzemí vznikne 262 garážových stání, další parkovací místa budou vybudována venku. Stavba bytového projektu začala na začátku letošního roku a její dokončení je plánováno na polovinu roku 2017.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Vnitřní uspořádání objektu 5464 s blokem pískovce
Autor: Labrys

Vnitřní uspořádání objektu 5464 s blokem pískovce

Dům č. 2: pohled shora
Autor: Labrys

Dům č. 2: pohled shora

Detail pískovcového bloku, umístěného v interiéru domu: pohled shora
Autor: Labrys

Detail pískovcového bloku, umístěného v interiéru domu: pohled shora

Detail pískovcového bloku, umístěného v interiéru domu: pohled na východ
Autor: Labrys

Detail pískovcového bloku, umístěného v interiéru domu: pohled na východ

Detail reliktů cesty
Autor: Labrys

Detail reliktů cesty

Detail bronzového předmětu, nalezeného v kůlové jamce
Autor: Labrys

Detail bronzového předmětu, nalezeného v kůlové jamce

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

avtomaticheskij-poliv.com.ua

www.mitsubishi.niko.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018