CENTRAL GROUP chce letos v Praze prodat více než tisíc bytů

Hlavní stránka / Zprávy dne / CENTRAL GROUP chce letos v Praze prodat více než tisíc bytů

10.8.2015

CENTRAL GROUP chce letos v Praze prodat více než tisíc bytů PRAHA - Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP prodal za prvních šest měsíců letošního roku koncovým uživatelům celkem 478 bytů, přičemž hlavní nápor poptávky očekává až od září s nástupem tradiční podzimní sezóny. Proto firma plánuje v rámci své podzimní nabídky uvést na trh nejméně sedm nových bytových lokalit s celkovým počtem 710 bytů včetně dvou zcela exkluzivních projektů v centru Prahy, kterými vstoupí do segmentu prémiových luxusních nemovitostí.

U všech lokalit nově zařazených do nabídky bude v době zahájení prodeje již intenzivně probíhat také jejich výstavba. Cílem CENTRAL GROUP pro letošní rok je totiž prodat koncovým uživatelům více než tisíc nových bytů.  „Úroky hypotéčních úvěrů jsou stále na svých historických minimech a podle mého názoru na nich ještě letos vydrží. V současnosti je tedy ta nejlepší doba na koupi bytu a je jen otázkou času, jak dlouho ještě potrvá. Zatím jen kosmetické navýšení úroků je totiž důležitým signálem do budoucna, že trend jejich poklesu se definitivně zastavil,“ vysvětluje Dušan Kunovský, šéf CENTRAL GROUP.

Všech 478 prodaných jednotek CENTRAL GROUP v letošním prvním pololetí jsou byty buď již dokončené, anebo ve fázi probíhající výstavby. Všechny jsou zároveň spojeny s finančním plněním celé nebo části kupní ceny od klientů. Právě prodeje takových bytů podle Dušana Kunovského nejlépe popisují skutečný obraz rezidenčního trhu v metropoli. „Slabinou současných statistik rezidenčního trhu je, že za prodané byty považují i jednotky v developerských projektech, které se nejen vůbec nezačaly stavět, ale leckdy nemají ani vydané stavební povolení nebo dokonce ani územní rozhodnutí,“ upozornil Dušan Kunovský.
 
Pak podle jeho slov nebývá výjimkou, že se tyto „vzdušné zámky“ prodávají i několik let předtím, než je stavba vůbec povolena. Přitom v okamžiku deklarovaného prodeje nevyžadují po klientovi kromě symbolické rezervační zálohy v řádu desítek tisíc korun žádné další finanční plnění. „Bylo by zajímavé uvést, kolik z oněch 3550 prodaných bytů jsou byty dokončené nebo již ve fázi probíhající výstavby, tedy spojené s konkrétním finančním plněním kupujících. Jedině takové byty lze totiž považovat za skutečně prodané,“ dodal.

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

best-cooler.reviews/

rezeptfrei-viagra.com

https://yarema.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018