Central Group loni prodal 1009 bytů za více než 3,5 miliardy korun

Hlavní stránka / Zprávy dne / Central Group loni prodal 1009 bytů za více než 3,5 miliardy korun

20.1.2016

Central Group loni prodal 1009 bytů za více než 3,5 miliardy korun Společnost Central Group loni prodala 1009 bytů za více než 3,5 miliardy korun. Počet prodaných bytů meziročně vzrostl o téměř 20 procent, příjmy z jejich prodeje byly ale vyšší skoro o 30 procent, a to vzhledem k zařazení luxusnějších projektů blíže centru Prahy do prodeje. Ty zvedly průměrnou cenovou hladinu. Výši čistého zisku zatím není možné odhadnout, pravděpodobně ale přesáhne částku 587 milionů korun z roku 2014.

Příjmy z prodeje bytů koncovým uživatelům u Central Group odpovídají částkám uzavřených kupních smluv na byty, které se již staví nebo jsou plně dokončeny. Nejde tedy pouze o odhad možných budoucích tržeb z uzavřených rezervačních smluv u projektů, na které často developeři nemají ani vydaná stavební povolení a kde majitelé rezervačních smluv na byty čekají celá léta a často i zbytečně, protože se nakonec nikdy nezrealizují.
 
„Rok 2015 byl pro Central Group výjimečný. Firma zaznamenala historicky nejvyšší meziroční skok v prodejích a během krátké doby se tak dostala bezmála na úroveň z předkrizových let,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Výborné prodejní výsledky v loňském roce ovlivnila především vysoká poptávka po novém bydlení, která byla tažena nízkými sazbami hypoték. Velký vliv na důvěru lidí v budoucnost, a tím i na ochotu investovat a pořídit si nové bydlení, má rostoucí ekonomika a klesající nezaměstnanost.
 
Významným impulsem k dalšímu rozvoji firmy bylo vloni dokončení unikátního projektu Rezidence Park Nikolajka, kterým Central Group vstoupil do prémiového segmentu. „Na Nikolajce jsme dokázali, že umíme stavět i ve standardu, který je určen pro vybranou skupinu zákazníků, jejichž nároky na kvalitu, použité materiály, ale i design jsou zcela nadstandardní,“ poznamenal Kunovský. O tom, že nabídka prémiového bydlení Central Group zaujala, svědčí i fakt, že za tři měsíce od zahájení prodeje, je na Nikolajce vyprodáno 35 procent nabízených bytů.
 
V loňském roce dal Central Group do prodeje téměř 1100 bytů. V aktuální nabídce je 625 bytů a stovky bytů jsou ve výstavbě. Také do budoucna chce firma zachovat největší rozsah a nejpestřejší nabídku na trhu. Perspektivu výstavby má zajištěnu na řadu let dopředu. Vlastní pozemky a projekty pro výstavbu celkem 15 tisíc bytů.
 
Již na jaře hodlá zahájit prodej dalších minimálně 500 bytů v nejméně pěti lokalitách a pro celý příští rok má připravenu minimálně tisícovku nových bytů v deseti lokalitách nebo etapách úspěšných projektů. V příštím roce firma očekává další růst prodeje řádově do deseti procent. Ceny srovnatelných bytů se podle odhadů společnosti budou dále zvyšovat podobným tempem jako v letošním roce, tedy pouze o jednotky procent.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.ford.niko.ua

https://granit-sunrise.com.ua

https://adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018