FINEP postaví pro Vodafone novou centrálu

Hlavní stránka / Zprávy dne / FINEP postaví pro Vodafone novou centrálu

27.3.2012

FINEP postaví pro Vodafone novou centrálu PRAHA - FINEP může začít s výstavbou nového sídla společnosti Vodafone, které si operátor bude od FINEPu pronajímat. Posledním krokem je podpis smlouvy mezi oběma společnostmi. Budova vznikne v rámci projektu CITY WEST v pražských Stodůlkách. Půjde o tzv. ekologickou centrálu s úsporným provozem a nadstandardně šetrným chodem ve vztahu k životnímu prostředí.

Podpis smlouvy završil několikaměsíční vyjednávání obou společností. Výsledkem je pronájem kancelářské budovy s plochou 15 000 metrů čtverečních. Budova je charakteristická především svou ekologickou šetrností. „Jako jedna z prvních v Praze bude mít nová centrála společnosti Vodafone certifikát LEED Silver – Leadership in Energy and Environmental Design. Stavba je tak přínosná nejen ve vztahu k životnímu prostředí, ale přináší úsporu i v provozních nákladech budoucímu nájemci,“ vysvětluje generální ředitel FINEP Tomáš Pardubický.

„Při výběru nové centrály jsme kladli důraz na nízkou energetickou náročnost budovy. Důležitou roli hrálo i strategické umístění přímo u stanice metra,“ říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu. FINEP plánuje zahájit stavbu budovy v létě 2012. Centrála bude společnosti Vodafone k dispozici od ledna 2015. „Aktuálně připravujeme výběrové řízení na generálního dodavatele stavby,“ upřesňuje Tomáš Pardubický. Společně s budovou pro Vodafone tak současná velikost CITY WEST vzroste na zhruba 90 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy.

CITY WEST se tak stává nejrychleji rostoucím administrativním centrem v Praze. Jde o jednu ze tří nejvýznamnějších kancelářských lokalit v Praze. Díky oblíbenosti a rychlosti výstavby tohoto projektu se stal FINEP lídrem na trhu kancelářského developmentu. CITY WEST je administrativní část nové pražské čtvrti Západní Město, která již pátým rokem postupně vzniká v lokalitě pražských Stodůlek. Výstavba Západního Města je rozdělena do několika velkých fází. V rámci první velké fáze zde dále vzniká nový městský park, centrální náměstí s novými službami a obchody a vlastním vstupem do metra a také úspěšný rezidenční projekt Britská čtvrť.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

7541.maxformer.com

best-cooler.reviews/category/koolatron/
Všechna práva vyhrazena © 2018