Firmy stále častěji chtějí kanceláře s terasami, v Praze jich je velký nedostatek

Hlavní stránka / Zprávy dne / Firmy stále častěji chtějí kanceláře s terasami, v Praze jich je velký nedostatek

19.7.2016

Firmy stále častěji chtějí kanceláře s terasami, v Praze jich je velký nedostatek Atraktivní prostory pro práci nebo společné aktivity. Čím dál více roste mezi firmami poptávka po kancelářích s terasami. „Je o ně značný zájem, ovšem kanceláří s terasami je v Praze velký nedostatek,“ konstatoval Filip Veselý, jednatel realitně-konzultační společnosti OFFICE HUNTERS. Podle něho teprve před pár lety developeři pochopili, jakou přidanou hodnotu terasy představují.

Disponovat únikovou zónou na vzduchu je pro firmy stále lákavější. Terasy nově vznikají při rekonstrukcích a přestavbách historických budov, u novostaveb je standardem, že se s nimi v projektu počítá. Podle společnosti OFFICE HUNTERS však ani to zdaleka nestačí na uspokojení zájemců. „V nabídce máme aktuálně 49 kanceláří s terasami z celkového počtu 2119 kanceláří, což představuje pouhá 2,31 procenta,“ prohlásil Filip Veselý.
 
Průměrná cena jednoho metru terasy vychází od tří euro (cca 81 korun) do 10 eur (cca 270 korun), což činí 25 až 50 procent z ceny standardního metru čtverečního kanceláře. „Někde je dokonce terasa zdarma, záleží, jak moc je využitelná,“ dodal Veselý ze společnosti OFFICE HUNTERS, která se specializuje na prodej a pronájem kancelářských a obchodních prostor.
 
 
Podle Veselého existují v současné době dva typy klientů, kteří se o terasy zajímají. Tím prvním jsou mladé dynamické firmy. „Pro ně představuje terasa prostor pro neformální setkání, často na ní grilují, baví se, setkávají s klienty. Po terasách touží hlavně reklamní, komunikační či designérské agentury. A výhled z nich často vůbec neřeší,“ popisoval Veselý. Pro druhý typ klientů je už rozhled z terasy důležitým kritériem, jde totiž převážně o právnické a poradenské firmy. „Ideální je výhled na Pražský hrad, díky kterému dokážou nejlépe ohromit potenciální klienty. Je to velmi prestižní,“ řekl Filip Veselý.
 
 
Standardním vybavením teras bývají zásuvky, osvětlení, plážový nábytek, slunečníky, pro chladnější období pak infrazářiče. Pokrytí wifi signálem je samozřejmostí. „Pronajali jsme kanceláře společnosti, která si dokonce přála mít na terase umělé zavlažování trávy. K běžným věcem pak patří stolní fotbálek, stůl pro stolní tenis nebo houpací sítě,“ doplnil Veselý.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

profvest.com

also read www.viagraon.com
Všechna práva vyhrazena © 2018