Florentinum získalo stavební povolení

Hlavní stránka / Zprávy dne / Florentinum získalo stavební povolení

19.3.2012

Florentinum získalo stavební povolení PRAHA - Investiční skupina Penta získala pro svůj kancelářský projekt Florentinum na Praze 1 právoplatné stavební povolení a začíná s jeho výstavbou. „Stavební práce budou zahájeny v přímé návaznosti na dokončení demoličních prací, tedy ve druhé polovině března 2012. Plné zprovoznění budovy je plánováno na přelom třetího a čtvrtého čtvrtletí 2013. Postupujeme tak v souladu s naším původním harmonogramem,“ řekl Petr Palička, ředitel české realitní divize Penty.

 
Administrativní palác s obchodní pasáží, nádvořím a zahradou vyroste mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí na místě komplexu bývalé České typografie (Rudého Práva), jehož demolice byla v únoru úspěšně dokončena. Bude největším administrativním komplexem v Praze i v ČR realizovaným v jedné etapě. Penta, jež projekt koupila v lednu 2010, do něj celkem investuje až 200 milionů eur.
 
Projekt největší samostatně stojící kancelářské budovy v České republice má od září 2011 prestižní certifikaci „zelené budovy“ LEED GOLD. Získal vysoké hodnocení zejména za vynikající dopravní dostupnost městskou hromadnou dopravou, vytvoření nových městských prostor (náměstí a zahrady), úspory v energetické náročnosti a efektivní využití materiálů a minimalizaci odpadů při stavbě a během provozu budovy. Florentinum tak bude po dokončení výstavby podle navrženého projektu od Cigler Marani Architects oceněno certifikátem LEED GOLD pro realizované budovy.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Florentinum-pohled-z-ulice.jpg

Florentinum-pohled-z-ulice.jpg

Florentinum-zakres.jpg

Florentinum-zakres.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

iwashka.com.ua

вейп

pharmacy24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018