Javorová čtvrť v Horních Měcholupech hlásí rekordní prodeje

Hlavní stránka / Zprávy dne / Javorová čtvrť v Horních Měcholupech hlásí rekordní prodeje

30.9.2012

Javorová čtvrť v Horních Měcholupech hlásí rekordní prodeje PRAHA - Společnost CENTRAL GROUP zahájila prodej nových bytů v Javorové čtvrti 12. září. A za dva týdny od zahájení prodeje zde má již uzavřené smlouvy na 84 bytů a dalších zhruba 90 bytů je závazně rezervováno a připravují se zde smlouvy. „Prodejní úspěch této lokality jsme očekávali, ale obrovský zájem předčil všechny naše prognózy. Aby byla po dvou týdnech prodána více než čtvrtina lokality a další více než čtvrtina závazně rezervována, to se tady ještě nikdy nestalo,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Podle dohledatelných informací se jedná o prodejně vůbec nejúspěšnější bytovou lokalitu v české historii. Větší zájem byl snad jen při bezplatném přidělování bytů za socialismu. Společnosti CENTRAL GROUP se podařilo způsobit cenovou revoluci na trhu nového bydlení. Pro uvedení nové velké bytové lokality nastavila opravdu bezkonkurenční ceny a u malých bytů se jí podařilo prolomit i psychologickou hranici jednoho milionu korun, kdy nabídla garsoniéry za 950 tisíc, a to včetně DPH a příslušenství.

„Samozřejmě, mohli jsme nastavit vyšší ceny a i tak by se byty v Javorové čtvrti velmi dobře prodávaly. Ale cítil jsem, že je potřeba tuto novou lokalitu uvést něčím přelomovým. A to se podařilo. Ještě nikdy nebyl zájem tak velký, že bychom museli pracovat s pořadníky na jednotlivé byty,“ vysvětluje Kunovský. CENTRAL GROUP se podařilo touto nabídkou také oslovit zcela novou klientelu. Tedy lidi, kteří o koupi nového bytu zatím vůbec neuvažovali, protože byli přesvědčeni, že na něj nemají. Ale nová nabídka v Javorové čtvrti tuto situaci změnila.

Navzdory dosavadním hodnocením trhu se ukazuje, že tady výrazná poptávka po nových bytech existuje. A to i v případě zcela nové, velké bytové lokality v okrajovější části Prahy, která má však dobré dopravní spojení do centra. Při hodnocení současného trhu nového bydlení je potřeba důsledně odlišovat mezi starší a novou nabídkou. Tedy nabídkou „ležáků“, které byly často postavené za vysoké ceny v době stavebního boomu a jsou často neprakticky řešené, a novou nabídkou moderně a prakticky řešených bytů, které jsou již realizovány za nových podmínek a díky nižším cenám stavebních prací dodavatelů také výrazně levněji.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

источник superstep.ua

https://baden-medservice.com
Všechna práva vyhrazena © 2018