Již 13. ročník soutěže energetických a ekologických projektů ČEEP zná své vítěze

Hlavní stránka / Zprávy dne / Již 13. ročník soutěže energetických a ekologických projektů ČEEP zná své vítěze

17.11.2015

Již 13. ročník soutěže energetických a ekologických projektů ČEEP zná své vítěze PRAHA - Galavečerem v Betlémské kapli vyvrcholil 11. 11. 2015 v pořadí 13. ročník celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace roku. Vítězové jednotlivých kategorií převzali ceny z rukou místopředsedy Senátu ČR Zdeňka Škromacha, ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, ministra průmyslu a obchodu ČR Jana Mládka a náměstka ministra životního prostředí Vladimíra Many.

Vyhlášení proběhlo již tradičně za přítomnosti kamer České televize a více než 400 hostů večerem provedl ekonomický redaktor ČT Přemysl Čech. O kulturní program se postaral multiinstrumentalista a skladatel Petr Kroutil se svojí skupinou Petr Kroutil Orchestra. Vypisovateli soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR, organizaci soutěže tradičně zajišťuje společnost TOP EXPO CZ. Tradičním partnerem soutěže je Skupina ČEZ, hlavním partnerem letošního ročníku je Pražská energetika, a.s., partnery jsou Pražská plynárenská, a.s., Pražské služby a.s., Asociace energetických manažerů a VT project.
 
Cílem soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost ČR, zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v ČR. Do soutěže mohou být přihlášeny projekty, stavby, technologie a inovace realizované na území ČR od 1. ledna 2010 do 31. prosince 2014, pokud se v této soutěži ještě neprezentovaly. Jednotlivé soutěžní kategorie představují energeticky úsporné a ekologické projekty a stavby, provozy a technologie, dopravní prostředky a energeticky úsporné pohonné systémy, inovace a opatření měst a krajů přispívající ke zlepšení životního prostředí. Tituly ČEEP 2014 byly tradičně uděleny bez uvedení pořadí, všechna ocenění jsou tedy rovnocenná.
 
Celkem bylo uděleno šest titulů:
 
kategorie BUDOVY
 
 
Vodní elektrárna Roudnice nad Labem – Vědomice
 
 
Přihlašovatelé: RenoEnergie, a.s. a Metrostav a.s.
 
Bylo oceněno velmi pozoruhodné technické řešení, kdy byla kromě vysoce účinné technologie věnována velká pozornost zakomponování díla jako celku do stávajícího krajinného prostředí. Ekonomika projektu byla nastavena s ohledem na charakter části odběratelů - společenských organizací.
 
Sídlo univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT
 
 
Přihlašovatel: UCEEB, ČVUT Praha
 
Stavba je svým konceptem a provedením vzorovým řešením pro realizaci budov s nulovou spotřebou po roce 2020 podle EED.
 
 
kategorie PROJEKTY
 
 
Park Hloubětín
 
 
Přihlašovatel: JRD s.r.o.
 
Jeden z výrazných stavebních komplexů Prahy s maximálním ohledem na aplikaci prvků energeticky pasivní architektury.
 
 
kategorie INOVACE
 
 
Zkvalitnění světelnosti na veřejné komunikaci s následným efektem snížení světelného smogu
 
 
Přihlašovatel: Green General energy a.s.
 
Projekt je ukázkou vyspělého technického řešení s důrazem na vzájemné vybalancování úspor energie, maximálního uživatelského komfortu a výhodného ekonomického modelu financování.
 
Komplexní řešení pro nízkoenergetický dům - výroba energie z FVE, akumulace, tepelné čerpadlo, rekuperace vzduchu a inteligentní řízení
 
 
Přihlašovatel: SUNNYCOLD s.r.o.
 
Přínosem prezentovaného komplexního přístupu je současné využití solární energie a tepelné energie získané ze vzduchu za eliminace přenosových ztrát.
 
 
kategorie PRŮMYSL A DOPRAVA
 
 
Kogenerace a Denox v ZEVO Malešice
 
 
Přihlašovatel: Pražské služby, a.s.
 
Bylo oceněno progresivní technické řešení komunálního hospodářství s odpady s jejich energetickým zhodnocením a s vysokou mírou snížení emisí dusíku oproti předepsaným limitům.
 
 
Kromě titulů byly předány ceny vypisovatelů, partnerů, mediálních partnerů a Cena veřejnosti.
 
CENY VYPISOVATELŮ
 
 
CENA MINISTERSTVA PRO MÍSTNÍ ROZVOJ ČR
 
 
Nájemní komplex LUKA
 
 
Přihlašovatel: Luka Residential s.r.o.
 
Oceněno bylo komplexní řešení nového městského bytového areálu se zakomponováním multifunkčních ploch a zařízení při dosažení kvality bydlení s minimální spotřebou energie.
 
 
CENA MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ ČR
 
 
Spalinový kondenzátor
 
 
Přihlašovatel: TTS energo s.r.o.
 
Projekt přináší vyvážený přístup ke zvyšování účinnosti spalování vlhké dřevní hmoty s důrazem na výrazné snižování emisí prachu.
 
 
CENA MINISTERSTVA PRŮMYSLU A OBCHODU ČR
 
 
Výstavba tkaninového filtru na severní části aglomerace
 
 
Přihlašovatel: ArcelorMittal Ostrava a.s.
 
Výstavba tkaninového filtru je realizována na úrovni BAT, má zásadní ekologický přínos pro zlepšení životního prostředí a je příkladem společenské odpovědnosti firmy.
 
 
CENY PARTNERŮ
 
 
CENA ASOCIACE ENERGETICKÝCH MANAŽERŮ
 
 
Softwarové aplikační řešení inteligentní a bezpeční správy a údržby vysokovoltážní distribuční sítě¨
 
 
Přihlašovatel: Epoxy Holding, s.r.o.
 
Cena udělena za design, vývoj a naprogramování inovativního ICT řešení pro semiautomatizované softwarové a aplikační řízení správy a údržby vysokovoltážní energetické distribuční sítě. Inovativnost spočívá ve snížení celkových nákladů na správu a údržbu a snížení energetických ztrát v důsledku nižší poruchovosti rozvodné sítě.
 
 
CENA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
 
 
Kogenerace a Denox v ZEVO Malešice
 
 
Přihlašovatel: Pražské služby, a.s.
 
Cena udělena za náročnou přeměnu Závodu na energetické využití odpadu (ZEVO) z výtopny na teplárnu, která byla realizována souběžně s probíhajícím provozem ZEVO, aniž by měla za následek pokles využitého množství a odklon nevyužitého odpadu na skládky.
 
 
CENA ČKAIT
 
 
Desigo CC – Nová éra v oboru správy budov
 
Přihlašovatel: Siemens, s.r.o.
 
Desigo CC je vůbec první systém svého druhu integrující do jedné ovládací stanice přístup ke všem technickým systémům a funkcím v budově. Byl vyvinut nově od základu s cílem vytvořit moderní a intuitivní platformu, která umožní dosáhnout významného zlepšení provozních a ekonomických vlastností budov. Desigo CC pružně a s velkou energetickou účinností automatizuje chod budov se zachováním nejvyšší úrovně uživatelského komfortu a bezpečnosti.
 
 
CENY MEDIÁLNÍCH PARTNERŮ
 
 
CENA MAGAZÍNU SKYPAPER
 
 
Vodní elektrárna Roudnice nad Labem – Vědomice
 
 
Přihlašovatelé: RenoEnergie, a.s. a Metrostav a.s.
Za významný přínos novostavby vodní elektrárny, rybího přechodu a slalomové dráhy. Předmětem záměru je využití hydroenergetického potenciálu vodního díla Roudnice nad Labem pro výrobu elektrické energie na pravém břehu řeky Labe.
 
 
CENA ČASOPISU STAVITEL
 
 
LIAPOR FLEXI - Typový pasivní dům s variabilní dispozicí
 
 
Přihlašovatel: Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.
 
Cena byla udělena za jednoduchý variabilní dům. Masivní plášť z betonových dílců kombinovaný s kontaktním zateplením, dostatečnou izolací základů a střechy a výplněmi otvorů odpovídajícím všem požadavkům na energeticky pasivní stavbu. Obvodový plášť využívá osvědčených detailů (eliminujících tepelné mosty) ověřených mnoha realizacemi prefabrikovaných domů Liapor.
 
 
CENA ČASOPISU DEVELOPMENT NEWS
 
 
Nájemní komplex LUKA
 
 
Přihlašovatel: Luka Residential s.r.o.
 
Polyfunkční objekt Luka Residential splňuje svou komplexností náročné požadavky současného komerčního a bytového projektu. Jeho výborné umístění v blízkosti stanice metra Luka umožňuje komfortní dopravní dostupnost. Projekt je zařazen v nízkoenergetickém standardu, PENB „A“, rekuperací, tříděným shozem odpadu a inteligentními smart systémy. V neposlední řadě zaujme jedinečným architektonickým pojetím, čímž dotváří svoji výjimečnost.
 
 
CENA VEŘEJNOSTI
 
 
Rodinný dům GS PASIV 23
 
 
Přihlašovatel: G SERVIS CZ, s.r.o.
 
Projekt rodinného domu GS PASIV 23 získal nejvíce hlasů v anketě veřejnosti, hlasující na stránkách mediálních partnerů. Jde o dům střední velikostní kategorie obdélníkového tvaru s plochou střechou, který je dispozičně a architektonicky navržen v pasivním Multi-Komfortním standardu, který může být svojí velikostí a náklady na provoz vhodnou alternativou k městskému bytu. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

получить кредит под залог недвижимости

lkredit.com.ua

Buy D-Dubol online in Canada
Všechna práva vyhrazena © 2018