Koncern Trigema loni dosáhl rekordního obratu

Hlavní stránka / Zprávy dne / Koncern Trigema loni dosáhl rekordního obratu

27.3.2015

 Koncern Trigema loni dosáhl rekordního obratu PRAHA - Na základě předběžných neauditovaných konsolidovaných výsledků dosáhl koncern Trigema v roce 2014 obratu 1,18 miliardy korun. Ve srovnání s předchozím rokem je to nárůst o více než 49 procent. Rekordní výsledek společnost dosáhla při svém dvacátém roku působení na českém trhu. Podobné je to podle všech předpokladů i se ziskem skupiny před zdaněním. Za rok 2014 by se toto číslo mělo vyšplhat na více než 153 milionů korun.

„Podařilo se nám přijít se dvěma skvělými projekty v době, kdy se stavební trh začal vzpamatovávat z krize. Spolu s poctivým úsilím všech našich zaměstnanců jsme překročili předem naplánovaný obrat,“ komentuje ekonomické výsledky finanční ředitel společnosti Jiří Polanský. V roce 2014 se totiž na výsledcích koncernu pozitivně projevilo oživení trhu rezidenčního bydlení a stavebního sektoru. „Nejúspěšnějším rezidenčním projektem roku 2014 byl projekt 2Barevné Letňany, jehož II. a III. etapu jsme v loňském roce dokončili,“ dodává vzápětí Polanský.
 
Současně se zahájil prodej I. etapy projektu SMART byty, jež svých skvělých prodejních výsledků dosáhnul ihned po spuštění. Projekt si zajistil 60procentní prodanost necelé tři měsíce po zahájení. „SMART byty jsou naším pilotním počinem v konceptu Chytrého bydlení, který rozpracovává standardy, které jsme budovali po dvacet let naší existence,“ uvedl generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural.
 
„Ale pozor, Chytré bydlení není pouze o inteligentních technologiích, jak se na první pohled může zdrát. Jedná se o balík parametrů bytového projektu, které jako celek naplňují definici chytrého bydlení. Lze do něj zařadit zelené bydlení, modulové byty, ohledy na zdraví a bezpečnost, úplnou vybavenost v docházkové vzdálenosti projektu, a také lokalitu několik kroků od MHD a především v blízkosti metra,“ upozornil na možnou významovou záměnu Marcel Soural.
 
Koncern Trigema, který je tvořen téměř 30 společnostmi rovněž v roce 2014 dokončil vnitřní restrukturalizaci společností do subkoncernů – real estate, stavebnictví, cestovní ruch, věda a výzkum a start-upy. „Rok 2014 pro nás byl zlomový v tom, že jsme si uvědomili, v čem jsme silní a podle toho jsme směřovali strategii firmy. Zaměření na kvalitní development se ukázalo jako správná volba. 230 prodaných nových bytů a pátá pozice na trhu to jen potvrzuje,“ uzavírá Jiří Polanský.
 
Koncern Trigema odhaduje, že pozitivní trend roku 2014 bude pokračovat i v roce 2015, kdy předpokládá další navýšení obratu minimálně o 10 procent. Konsolidovaný zisk před zdaněním předpokládá koncern na úrovni opět více než 150 milionů korun. V rezidenčním bydlení bude pro rok 2015 zásadní dokončení I. etapy projektu SMART a prodej jeho II. etapy. Od ledna 2015 byl rovněž zahájen pronájem druhého vědeckotechnického parku koncernu – Parku vědy Roztoky, který byl dokončen v roce 2014 a jednalo se o nejvýznamnější stavbu společnosti Trigema v loňském roce.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

7541.maxformer.com

www.kapli.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018