Koupě bytu na investici zajistí i letos pravidelný výnos

Hlavní stránka / Zprávy dne / Koupě bytu na investici zajistí i letos pravidelný výnos

2.3.2016

Koupě bytu na investici zajistí i letos pravidelný výnos Aktuální situace na realitním trhu nahrává podle analýzy realitní kanceláře LEXXUS investičnímu nákupu nemovitostí. Tento pozitivní vývoj je ovlivněn několika souběžnými faktory, k nimž patří především velmi pomalu rostoucí ceny nemovitostí kolem čtyř procent ročně a rekordně nízké hypotéky s úroky klesajícími pod dvě procenta. V současné době proto patří nákup bytů k jedné z nejbezpečnějších investic, která dokáže zajistit pravidelný výnos až pět procent.

Na realitním trhu přetrvávají výhodné podmínky ke koupi kvalitní nemovitosti na investici. Pokud je dobře zvolená, přináší zajímavý výnos a vyšší zhodnocení vložených peněz než bankovní účet. „Peníze, které necháte ležet na běžném účtu, dnes skoro nic nevydělávají. Pokud chcete jistý výnos, jsou nemovitosti optimální volbou, protože pronájem vám bude dlouhodobě generovat pravidelný příjem,“ radí Denisa Višňovská, partner realitní kanceláře LEXXUS.
 
Pro investory je současná situace na trhu příznivá díky nízkým sazbám hypoték v kombinaci s jen velmi pomalým navyšováním cen nemovitostí. „Nejlepšího zhodnocení klient dosáhne, pokud se obrátí na odborníka, který mu pomůže vybrat nemovitost v atraktivní lokalitě s dlouhodobým růstovým potenciálem. Reálný výnos z jejího pronájmu se pak bude pohybovat kolem čtyř až pěti procent, návratnost tedy bude 20 až 25 let,“ pokračuje Denisa Višňovská.
 
Podle průběžných analýz realitní kanceláře LEXXUS zájem o investiční nákupy v posledních letech vzrůstá. Zabírají již 20 až 25 procent celého rezidenčního trhu a směřují do nových i starších bytů. Následné zhodnocení vynaložených prostředků má však svá daná pravidla. Velmi důležité je, aby se investor zaměřil na pečlivý výběr vhodné nemovitosti, kterou bude následně nabízet k pronájmu. „Při volbě bytu na investici hraje roli nejen lokalita, ale také dobrá dopravní dostupnost, občanská vybavenost, velikost a dispozice bytu,“ uvedla dále zástupkyně LEXXUSu.
 
V Praze jsou velmi žádané malé byty 1+kk a 2+kk, které jsou z hlediska nájemního trhu a jednodušší správy nemovitostí nejvyhledávanější. Velký důraz je kladen rovněž na nízké provozní náklady a zajištěnou možnost parkování, které je v hlavním městě každým rokem složitější. Podstatnou výhodu proto mají nové nemovitosti, u kterých developer musel vybudovat i parkovací stání.
 
Návratnost při koupi a následném pronájmu investičního bytu lze demonstrovat na vzorovém příkladu pražského bytu 2+kk v novostavbě umístěné v blízkosti metra, jehož kupní cena je 2,99 milionu korun. Pokud je klient schopný z vlastních zdrojů zaplatit 500 tisíc korun, výše jeho hypotéky bude činit 2,49 milionu korun na 25 let s modelovým úrokem 1,85 procenta, fixací na pět let a měsíční splátkou 10 500 korun. Byt těchto parametrů je možné poměrně rychle pronajmout za čisté nájemné okolo 11 tisíc korun měsíčně. Po doplacení hypotéky již bude byt v osobním vlastnictví přinášet pouze zisk přibližně devět tisíc korun měsíčně a stane se výborným přilepšením k důchodu nebo startovacím bytem pro děti.
 
„Realitní trh je tak rámcově čitelný i pro jednorázového investora, který se nemovitostem pravidelně nevěnuje. Koupí investičního bytu získá něco reálného, co může v případě potřeby fakticky užívat. To je při vložení peněz do akcií nebo komodit poměrně obtížné, jejich vývoj je téměř neodhadnutelný,“ vypočítává výhody koupě nemovitosti na investici nemovitosti Denisa Višňovská.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

хедж фонд в россии

220km.net

www.majbutne.com.ua/tury-po-stranam/evropa/horvatiya/
Všechna práva vyhrazena © 2018