Luxusní byty se lépe prodávají až po úplném dokončení

Hlavní stránka / Zprávy dne / Luxusní byty se lépe prodávají až po úplném dokončení

1.2.2017

Luxusní byty se lépe prodávají až po úplném dokončení Zájem o kompletně dokončené byty je vysoký. Přednost jim oproti bytům ve stádiu výstavby dávají především lidé, kteří hledají luxusnější bydlení. Developerská společnost Central Group dala poprvé na trh dokončený projekt před rokem a půl, konkrétně šlo o Rezidencí Park Nikolajka. V současnosti má firma v nabídce 120 dokončených bytů. Letos má připraveno hned několik dalších projektů, které začne prodávat až po úplném dokončení stavby.

Na Nikolajce si Central Group ověřil, že lidé kupující byty zejména v nadstandardním a luxusním segmentu, kteří jsou připraveni za nové bydlení utratit větší finanční částku, chtějí v reálu vidět, do čeho budou své prostředky investovat. „Je třeba si ale uvědomit, že v již dokončené stavbě leží obrovské investiční prostředky v řádech mnoha set milionů korun. Takto stavět si může dovolit jen skutečně kapitálově silný developer,“ poznamenal šéf firmy Dušan Kunovský.
 
V průměru platí, že u standardních bytů středního segmentu se zhruba 80 až 90 procent bytů vyprodá v průběhu výstavby a zbytek do půl roku od kolaudace. Naproti tomu ale u luxusních projektů, které Central Group dává obvykle do prodeje až po kolaudaci, je doba prodeje od dokončení i čtyřikrát delší. „Především u unikátních bytů s velkou rozlohou, krásným výhledem, a tím pádem i vysokou celkovou cenou, není třeba s prodejem spěchat. Na kupujícího, který hledá výjimečný byt mnohdy za desítky milionů korun, si rádi počkáme,“ vysvětlil Kunovský.
 
V poslední době ale i dokončené byty z trhu velmi rychle mizí. Je tomu tak vzhledem k omezenému a v případě některých městských částí dokonce zcela zastavenému povolování nových projektů na straně jedné a současně vysokému tempu prodejů na straně druhé. V Česku je také abnormálně dlouhý a složitý povolovací proces. Řadí nás podle údajů Světové banky na 130. místo ze 190 sledovaných zemí někde na úroveň států jako je Papua Nová Guinea. Také proto až na úplné dokončení výstavby čeká jen minimum developerů. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

SEO progressive.ua

alfaakb.com

КредитОн отзывы
Všechna práva vyhrazena © 2018