Moderní trendy: Jedna toaleta už nestačí ani v menším bytě

Hlavní stránka / Zprávy dne / Moderní trendy: Jedna toaleta už nestačí ani v menším bytě

25.1.2016

Moderní trendy: Jedna toaleta už nestačí ani v menším bytě Inspektoři nemovitostí stále víc pomáhají lidem v boji proti závadám a nedostatkům v kvalitě bytů a domů. Víc než dvě třetiny klientů podle průzkumu firmy Bytecheck využívá inspekci nemovitostí jako nástroj na vyjednávání ceny kupované stavby. Z dat také vyplývá, že Češi zvyšují požadavky a mění nároky na využívání jednotlivých dispozičních částí domů a bytů.

Jedna toaleta už lidem nestačí ani v menším bytě. „Současným trendem je požadavek kupujících na dvě toalety v bytě,“ říká Pavel Štáf, šéf a zakladatel firmy pro inspekci nemovitostí Bytecheck. V průzkumu mezi téměř třemi tisíci nových majitelů nemovitostí požadavek na dvě toalety vyjádřilo devět z deseti dotázaných. Přáním kupujících je jeden záchod spojený s koupelnou pro soukromé účely, druhá toaleta by měla sloužit zejména návštěvám. Oddělené prostory se hodí i ráno, kdy partneři obvykle spěchají do práce. I v menších bytech je v oblibě WC oddělené od koupelny.
 
Dalším moderním trendem bydlení je zúžení chodeb a předsíní a zvětšení úložných prostor. Nosit nepotřebné věci do sklepa? To už v dnešní době uspokojí jen menšinu lidí. Důraz na větší úložné prostory klade téměř 90 procent respondentů průzkumu. Kupující navíc požadují úložné prostory a komory na patře přímo u bytu. Lidé si stále víc přejí i větší sklepy, kočárkárny a kolárny. Ideální sklep současnosti by měl připomínat spíš menší garáž, kam se vejde sportovní vybavení i příslušenství na auto, jako je například střešní box.
 
„Nevhodné dispoziční uspořádání nemovitostí je pro zájemce o byty a domy stále větším problémem,“ zdůrazňuje Pavel Štáf z firmy Bytecheck. „Některé developerské firmy už při stavbě domu dokonce pro kupující připravují i místnosti se sprchou pro mytí kol, kočárků či zablácených psů,“ doplňuje Barbora Hálová, expertka firmy Bytecheck.
 
Inspektoři nemovitostí za poslední čtyři roky odhalili na posuzovaných nemovitostech závady za astronomických 182 milionů korun. Průměrná cena nedodělků u nových rodinných domů je 176 850 korun na dům, u bytů to je 73 730 korun. U starších nemovitostí to jsou ještě vyšší částky - u starších bytů dosahuje cena zjištěných závad v průměru 157 430 korun, rodinné domy jsou na tom ještě dvakrát hůř, průměr činí 365 220 korun.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profvest.com

еще по теме topobzor.info

посмотреть
Všechna práva vyhrazena © 2018