Na energeticky úsporné renovace veřejných budov má MŽP připraveno 170 milionů korun

Hlavní stránka / Zprávy dne / Na energeticky úsporné renovace veřejných budov má MŽP připraveno 170 milionů korun

9.1.2017

Na energeticky úsporné renovace veřejných budov má MŽP připraveno 170 milionů korun Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje třetí výzvu k podávání žádostí o dotaci pro budovy veřejného sektoru. Kromě budov sloužících k poskytování služeb zaměřených na zdravotní lázeňskou léčebně rehabilitační péči, pro které byla určena druhá výzva, je ve třetí výzvě možné nově žádat o dotaci i na nevyužívané veřejné budovy, u kterých nelze doložit reálnou spotřebu energie v předchozím období a nelze je proto podpořit v jiných dotačních programech.

Požádat o podporu mohou zejména obce a města, kraje, příspěvkové organizace, školy a obchodní společnosti vlastněné obcemi či jinými veřejnoprávními subjekty. Podporováno bude zejména zateplení budov včetně výměny oken a dveří nebo instalace technologií využívajících odpadní teplo.

Předmětem podpory jsou opatření vedoucí k úsporám energie v budovách veřejného sektoru, které svým účelem využití slouží k poskytování služeb zaměřených na zdravotní lázeňskou léčebně rehabilitační péči, poskytování souvisejících stravovacích a ubytovacích služeb a pořádání doprovodných kulturních, společenských a vzdělávacích akcí (budova musí být určena a užívána ke všem výše uvedeným účelům).
 
Podporována budou rovněž opatření v budovách veřejného sektoru, které nejsou využívány a jejich stávající stavebně technický stav neumožňuje jejich řádné a efektivní užívání bez účelné investice do rekonstrukce či revitalizace a u kterých zároveň není možné z důvodu jejich nevyužívání doložit reálnou spotřebu energie v předchozím období. Nutnou podmínkou pro získání dotace je, že na objekty není možné čerpat podporu z jiných dotačních titulů financovaných z fondů EU.
 
Žádosti bude Státní fond životního prostředí ČR přijímat od 1. února až do 31. října 2017 anebo do vyčerpání alokace. Podání žádosti je rychlé a snadné. Stačí vyplnit elektronický formulář v informačním systému BENE-FILL .
 
Cílem programu ZÚ je snížení emisí skleníkových plynů, zlepšení stavu ovzduší a dosažení úspor energie na straně konečné spotřeby. Základní podmínky nově vyhlášené výzvy jsou stanoveny ve Směrnici MŽP č. 7/2010 v platném znění a jejích přílohách, podrobné podmínky a informace k samotné administraci žádostí pak najdete v Závazných pokynech.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Шкафы-купе на заказ киев www.kamod.net.ua на сайте.
https://unc-mps.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018