Nejlépe se stále prodávají menší byty

Hlavní stránka / Zprávy dne / Nejlépe se stále prodávají menší byty

4.8.2016

Nejlépe se stále prodávají menší byty Nejžádanější velikostí bytu na českém rezidenčním trhu zůstává 2+kk. Ukázaly to výsledky společné analýzy trhu za druhé čtvrtletí letošního roku, na které se podílejí společnosti Trigema, Skanska Reality a Central Group. Jen v Praze tvoří podíl těchto nově prodaných bytů 39 procent. Za nimi následují se 24 procenty 3+kk, s 18 procenty 1+kk a s 15 procenty 4+kk.

„Dvoupokojové byty představují nedílnou součást valné většiny současných bytových projektů, které se nabízejí. Společně s 1+kk tvoří až polovinu z toho, co se v našich bytových domech při startu prodeje nabízí,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.
 
Průměrná podlahová plocha bytů v Praze 9 a v Praze 10, kde se prodává aktuálně nejvíce nových bytů, se pohybuje okolo 62 metrů čtverečních v Praze 9 a 69 metrů čtverečních v Praze10. Podíl obou městských částí na celkových prodejích je více než 40 procent. V Praze 5, která má na prodejích 18procentní podíl, je to necelých 69 metrů čtverečních a v Praze 3 se 14procentním podílem necelých 63 metrů čtverečních. Průměrná podlahová plocha prodaného bytu v hlavním městě je 71,6 metrů čtverečních.
 
„Menší byty slouží často pro mladé rodiny s jedním dítětem. Mnozí si takové byty mohou pořizovat i jako investici, kterou pronajímají. Vzhledem k tomu, jak jsou nyní úrokové sazby u bankovních vkladů nízké, jsou investice do bydlení vhodnou formou pro zhodnocení naspořených peněz,“ dodává Soural.
 
I když je podíl malých bytů v regionech nižší než v Praze, situace zde do velké míry kopíruje situaci z hlavního města. V Praze se za druhé čtvrtletí prodalo 1 750 a v Jihomoravském kraji 675 nových bytů. S velkým odstupem pak následuje kraj Středočeský, kde se jednalo o zhruba 175, Olomoucký se 115 a Plzeňský se 110 bytovými jednotkami.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

подробнее avtomaticheskij-poliv.com.ua

viagra-on.com

еще по теме babyforyou.org
Všechna práva vyhrazena © 2018