Nemovitosti prý dnes častěji kupují ženy než muži

Hlavní stránka / Zprávy dne / Nemovitosti prý dnes častěji kupují ženy než muži

3.3.2014

Nemovitosti prý dnes častěji kupují ženy než muži PRAHA - Ženy nově dominují trhu s rezidenčními nemovitostmi. V letech 2011 až 2013 kupovaly nové byty častěji než manželské páry, než muži i než právnické osoby. Vyplývá to z analýzy téměř sedmi set skutečných kupujících, kteří ve zmíněném období koupili u developerské společnosti EKOSPOL byt. Něžné pohlaví pořizuje nový byt ve 35 procentech případů, páry přesně ve třetině případů a samotní muži jen v 29,5 procenta případů.

Ještě v roce 2010 přitom nákupům nových bytů vévodily manželské páry (39,25 procenta), nejčastěji v rámci společného jmění manželů, které byly následovány muži (34,24 procenta). Ženy před čtyřmi lety pořizovaly lehce přes čtvrtinu nových bytů (26,51 procenta).  Důvodů plnohodnotné ženské emancipace v oblasti nemovitostí je patrně více. Důsledky finanční krize tíživěji dopadly na tradičně mužská odvětví, jako je automobilový průmysl nebo stavebnictví.
 
Umocnily tím pádem i dlouhodobější trend, který probíhá v ekonomicky vyspělých zemích a který nedávno popsala odborná studie Centra pro výzkum bydlení Harvardovy univerzity: „single“ ženy si pořizují vlastní nemovitost stále častěji, vlastnímu bydlení dnes také mnohem častěji dávají přednost před uzavřením manželství a založením rodiny.
 
„Nemusí jít jen o single ženy,“ upozorňuje ale Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, předního českého developera. „Je také možné, že muži častěji než dříve nechávají byt napsat na manželku. Ať už z účelů daňových či jiných nebo prostě proto, že svojí ženě chtějí udělat radost, zajistit ji třeba také pro případ možné kolize svazku v budoucnu. To by mohlo souviset s tím, že stoupá počet bytů prodaných takzvaně na investici.“
 
Zatímco dlouhodobě činil podíl bytů koupených na investici deset až dvanáct procent, v roce 2012 vystřelil na dvojnásobek. A v průběhu roku 2013 se zvýšil až ke třiceti procentům. Nárůst nákupů bytů na investici souvisí s rozšířením nabídky bytů v takzvaných superlevných projektech, které svými cenami konkurují dokonce i starým panelákům. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://shah21.com.ua

https://onlyyou.od.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018