Nové průkazy na domy začnou platit až od dubna

Hlavní stránka / Zprávy dne / Nové průkazy na domy začnou platit až od dubna

9.1.2013

Nové průkazy na domy začnou platit až od dubna PRAHA - Povinnost opatřit budovy určené k prodeji, pronájmu nebo větší renovaci průkazem energetické náročnosti, začne fakticky platit až od dubna příštího roku. Aktuální informace se veřejnost dozví z interaktivního webu www.prukaznadum.cz, který spustila Šance pro budovy.

Ačkoli povinnost opatřit výše uvedené budovy energetickým štítkem platí již od 1. ledna letošního roku, tříměsíčním přechodným obdobím pro rozšíření využití průkazů energetické náročnosti i do oblasti obchodování s nemovitostmi reaguje ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) na příliš krátkou lhůtu, kterou by jinak realitní trh i majitelé nemovitostí měli na vyhovění novým požadavkům.
 
„Státní energetická inspekce, která plnění předpisů kontroluje, bude tak během prvních tří měsíců fungovat spíše jako poradní orgán a nebude udílet sankce za neplnění povinností,“ uvedl zástupce MPO Pavel Jirásek.
 
Od dubna 2013 také začnou platit požadavky na energetickou náročnost novostaveb a větších renovací na tzv. nákladově-optimální úrovni. Ta zajistí po ekonomickou dobu životnosti budovy nejpříznivější poměr investičních nákladů a uspořených prostředků na energie. Ke konci desetiletí pak postupně začne pro různé typy a velikosti budov nabíhat požadavek na nulovou spotřebu energie.
 
„Vítáme, že nové předpisy nastavují postupné zlepšování energetických vlastností budov. Větší uplatnění nových technologií zlepší vnitřní prostředí a lidé ušetří na vytápění,“ říká Petr Holub, koordinátor iniciativy Šance pro budovy reprezentující více než 180 subjektů z celého spektra energeticky úsporného stavebnictví.
 
Aby se veřejnost v nových požadavcích týkajících se nových průkazů energetické náročnosti i nových požadavků na energetické standardy lépe zorientovala, spustila iniciativa Šance pro budovy interaktivní informační web www.prukaznadum.cz. „Díky praktickému rozcestníku se každý návštěvník v několika sekundách dostane k informacím, které odpovídají situaci, ve které se nachází. Specifické dotazy lze pak odesílat pomocí webového formuláře našim odborníkům. Nejčastější dotazy budou na webu zobrazeny,“ popisuje Petr Holub, jak nový web funguje.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

steroid-pharm.com/

ссылка www.profvest.com

солнечные станции
Všechna práva vyhrazena © 2018